Nové dezinfekce jsou právě naskladněny v  obchodě Čistá pohoda . Neváhejte s objednávkou !

Jak odstranit mravence a jiný lezoucí hmyz z bytu

Mravenci a jiný lezoucí hmyz vysáváte hylou -

Při odstraňování lezoucího hmyzu bez chemie je důležitá rychlost..Pokud čekáte, až jich na podlaze uvidíte tolik, že podlahu neuvidíte, je pozdě. Celá operace probíhá v následujících krocích:

1.Omezíte zdroje potravy.

I když je to například s dětmi obtížnější, udržujte místnosti bez drobků a zbytků potravin. Na skladování používejte uzaviratelné plastové dózy a vyplatí se důkladně vysát spíž a všechny prostory pro potraviny. Do lednice mravenci většinou nechodí. Pokud se ztrácí jídlo odtamtud, je lepší zámek.

2. Neváhejte s fyzickou likvidací lezoucího hmyzu.

Pokud vidíte mravenčí cestičku, vysávejte až ke škvírce nebo místo, ze kterého lezou. Výhoda Hyly oproti klasickým vysavačům je v tom, že z ní už se nevrátí. Také se při vysávání nemohou zachytit v hadici nebo trubkách, protože jsou uvnitř hladké. Vířící voda v nádobě pak udělá svoje. Je také možnost použít mokrou cestu k vytírání, stačí roztok octa, ale není to nutné. Pokud je to možné, vysajte škvíry a spáry, odkud lezou a pak je zamázněte silikonovým tmelem.

3. Odstraňování ostatních druhů

lezoucího či skákajícího hmyzu bez chemie platí podobné zásady – nejdříve čistota a pravidelné vysávání.Pokud je to možné, utěsnit cesty od sousedů, kterými se hmyz může dostat k vám.  Zbavte se hmyzu – stiskněte tlačítko !

Vodním vysavačem doma navíc  rychle a pořádně uklidíte, protože běží  jako pračka vzduchu. Tak stáhnete z bytu i jemné hmyzí nožičky a pavučinky, které poletují vzduchem a dostávají se do skříní i do jídla.  Tento multifunkčí vysavač si můžete tady vypůjčit a vyzkoušet, není nutné ho rovnou kupovat.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like  a sdílejte ho vašim přátelům na FB. 🙂