Vadí vám chlupy ze psa nebo kočky? Vyčesávejte s hřebeny Foolee na eshopu Čistá pohodary2

Jak udržet strečové potahy čisté. Vysávat nebo prát?

vyčištění strečového potahu když máte psa

Pomocí potahů, které se přizpůsobí tvaru každého křesla, můžeme měnit vzhled obýváku každého půl roku za rozumné peníze. Vyřešíme tím špinění sedačky od psů a koček, malých dětí. Případně od montérek partnera, který se odmítá převléknout po příchodu z dílny.

Při jejich pořízení máme na výběr několik druhů potahové látky. Některá je hladká, jiná mají výraznou prostorovou strukturu, další zase spoustu jemných skladů. Samotný potah je v podstatě pružný pytel, který se musí přizpůsobit křeslu pomocí upevňovacích molitanových válečků.

Podle toho, jaký potah vyberete, se při čištění nadřete

Výrazná prostorová struktura potahů je tvořena drobnými sklady a kapsičkami. Jinak by se potah nenatáhl. Když si na křeslo sedneme, tak potah trochu povolí. Tím se sklady se otevřou a prach a volné nečistoty se přesunou do nich. A pak přijde sobota, den úklidu.

Co napínací potah vysát ?

Vysávání s klepačem Hyla - hloubkové čištění koberců

Nejjednodušší je potahy vysávat vysavačem. Není je potřeba sundávat a znovu napínat. Pokud máte vibrační kartáč a Hylu, tak je to sranda.

Rotující kartáč umí sáhnout do skladů a komůrek, při tom vibruje, takže vysáváme i starou kůži napadanou pod potah. Mřížka nasazená před kartáčem brání nasátí volného potahu a sedačka je čistá než bys řekl švec.

O něco hůř to jde vysávání pružných potahů obyčejnou hubicí. Jak je z názvu patrné, tak pruží a dochází k nasávání potahu do hubice. Hubice po potahu jen jezdí a do skladů se prakticky nedostane. Pomůžete si multifunkční hubicí, kterou můžete nasadit na obyčejný vysavač. Je vybavená jednostrannými kartáčky, takže si otevřete sklad, vysajete drobky, ale ne látku.

Třepání je (zadarmo) práce

Z křesel a sedačky vyndáme napínací molitanové válečky, elastický potah opatrně sundáme a nejlépe ve dvou venku vytřepeme. Při třepání ho musíme různě napínat, aby se nečistoty vysypaly. Opatrně potah sundáváme proto, abychom nevysypaly všechny nečistoty rovnou v bytě.

štěně na gauči se strečovým potahem

Po sundání potahu je dobré křesla vyluxovat, nejlépe klepačem. Většina potahů bohužel nezabrání propadávání různých organických zbytků do křesla.

Šupinky kůže z našeho pozadí, jemné drobečky, chlupy atd. jsou přeci jenom cítit a čím dříve se jich zbavíme, tím lépe.

Je to podobná situace jako u matrace a prostěradla. Matraci také vysáváme při každém převlékání, aby jsme si v ložnici nepěstovaly alergeny z roztočů.

Když jsou doma psi a kočky, tak je vyprání jistota

Máme doma dvě kočky a tak vím o čem mluvím. Chlupy jsou všude. U psů je to horší, protože mají kožich mastnější a čím starší pes, tím je jeho kožich víc cítit. Bohužel celý byt má potom určitý odér, který majitel už ani nevnímá. Pomůže koupání psa ve speciálním šamponu proti zápachu – stačí jednou za tři týdny.

kocour snížek na křesle s potahem a pro jistotu i ručníkem

Samotná křesla a sedačku je potřeba ještě před překrytím strečovým potahem vyprat. Opět pomůže multifunkční Hyla – mokrý program se jmenuje Nimbus a jak správně vyprat sedačku se dozvíte tady. Před zabalením do potahu nechte sedačku uschnout!

Při praní potahu postupujeme vždy podle instrukcí výrobce. Některé jsou ošetřeny antimikrobiální technologií, aby se v ní nemnožili bakterie a jiné mikroorganismy, což se u domácích zvířat může hodit.

Když z potahů potřebujete dostat zvířecí moč, zbytky exkrementů nebo zvratky, tak oceníte enzymatický čistič Capsüll neutralizor. Před praním ho použijte a máte jistotu, že se na to místo pes ani kočka nebudou vracet, natož aby si ho pravidelně značkovaly. Stejně ho uplatníte i na křesle nebo sedačce, protože se loužička většinou zasákne. Zvířata by moč cítila i přes vypraný potah a práce s praním by přišla nazmar

Multifunkční vodní vysavač Hyla nám pomáhá už dlouho

Můžete ho mít doma taky. Špičkově pere vzduch, což je v době rýmy, chřipky a koronavirů jako výhra v loterii. Rychle a pořádně si s ní uklidíte ať koberce, tak hladké plochy. A na dobře vyklepaných matracích bez staré kůže a výkalů roztočů se spí jak na obláčku. Vyzkoušejte si ji !