Jak nejrychleji odstraníte kočičí moč, zvratky nebo hovínka ze své ložnice tak, aby se tam…
Počůraná matrace je s více dětmi nebo zvířaty naprosto běžný stav. Drobné nehody se mohou stát i dospělým. Ložnice je pak cítit trochu jako veřejné toalety.
Výborná zpráva je, že stačí pár vychytávek a dokážete udržet svoji postel čistou a voňavou. V první řadě vám pomáhá Lihový odstraňovač zápachu moči od PurodoraLab.
To co cítíte je močovina a čpavek. Čpavek se uvolňuje mikrobiálním rozkladem bílkovin, které jsou běžně v moči.
Bakterie bílkoviny zpracovávají za vlhka. Takže když pomočené místo vysychá, zápach čpavku slábne ,ale nezmizí úplně.
Objeví se opět při navlhnutí matrace. Na to stačí vlhké počasí nebo když se v posteli zpotíte.
Jakákoli kapalina včetně moči se bleskově zasákne nejen do obalu matrace, ale pokračuje ve směru zemské přitažlivosti do hloubky matrace nebo pohovky.
Když tedy odsáváte utěrkou moč z povrchu matrace, odstraňujete jen menší část problému. Problém je hlouběji.
Enzymatické čističe používají speciální kmeny bakterií nebo kvasinek, které se živí lidským odpadem. Pomocí enzymů umí štěpit a spotřebovávat bílkoviny obsažené v moči, exkrementech a zvratcích.
Jakmile dojde potrava, bakterie mají vymřít a proces čištění se zastaví.
Speciálně ženy zpozorní při představě, že sedí nebo spí na místě, kam se nalil roztok kvasinek nebo bakterií. Možnost, že nedojde k “přesunu” bakterií z matrace na tělo či do těla se nedá na 100% vyloučit.
Podle zkušeností jsou enzymatické čističe bez problému použitelné na podlahy, koberce, fasády a čalounění. Navíc jsou relativně levné, ale musí být správně skladované a od spolehlivých výrobců.
Když Lihový odstraňovač zápachu nalijete na počůrané místo, odstraňujete zápach neutralizací samotných molekul zápachu. Působíte tedy zároveň na všechny složky zápachu bez ohledu na to jestli jsou to bílkoviny nebo něco jiného. Proto:
Pokud už moč zaschla a nemůžete přijít na to, odkud to páchne, pomůžete si UV lampou. Většinou ale stačí dobře čuchat a dívat se.
Pokud máte jistotu, že je moč vsáklá jen do vrchní vrstvy matrace nebo sedačky, stačí lihový odstraňovač zápachu nastříkat na místo a okolí a nechat zaschnout.
Jestliže se moč zasákla do hloubky, což je téměř vždy, pomůžete si u jednotlivých fleků injekční stříkačkou a silnější jehlou. Tou dopravíte lihový odstraňovač zápachu do hlubších vrstev sedačky nebo matrace.
Začnete cca 2,5 cm od vnějšího kraje a postupujete v soustředných kruzích ke středu pomočené oblasti, takže je celá dobře nasycená odstraňovačem zápachu. Necháte vyschnout.
Zbylou skvrnu vyčistíte klasickým způsobem pomocí polévkové sody s rozmíchané s peroxidem vodíku. Kašičku nanesete na skvrnu, necháte zaschnout a poté vyluxujete.
Někdy je matrace pokrytá tolika fleky, že se rozhodnete ji vyprat na mokro. K tomu se perfektně hodí horký letní den a sada mokré cesty Nimbus od Hyly.
Počítejte s tím, že pěnové matrace budou schnout mnohem déle než typy se vzdušným středem.
V každém případě přidáním lihového odstraňovače zápachu docílíte toho, že se vám bude dobře spát v čisté a voňavé posteli.