Proč se na kobercích objevují sešlapané cestičky?

Klepač staví chlupy sešlapaného koberce

V místech, kde se tvoří cestičky, dojde ke slepení vláken koberce mastnými nečistotami. Jsou to šupinky kůže, různé drobky a zbytky potravin, vlasy, zvířecí srst a podobně.

Kdo může za vytvoření cestiček?

Výkonné vysavače na hromadě jako odpad díky EU

Klasické vysavače v lepším případě jen seberou velké nečistoty z povrchu! Menší kousky špíny zapasují mezi vlákna koberce až dojde k postupnému utemování a slepení vláken koberců.

Proto je pak nutné koberce nechat vyprat a nečistoty vytahat nějakým vysavačem s extraktorem.

Pokud ale není koberec opravdu dobře předem vysátý nasucho, dojde při praní k tomu, že se nečistoty splaví do osnovy koberce. Výsledkem je sice čistý povrch, ale také organické bahýnko v nejdůležitější části koberce, která vlastně drží celý koberec pohromadě.

Praním koberce může dojít

  • ke snížení životnosti koberce
  • k jeho zvlnění
  • k barevným změnám.

Když chcete mít koberec pořád pěkný

Vodní vysavač pro alergiky HYLA NST

tak vysávejte vibračním elektrokartáčem Hyla Ventus. Dokáže sáhnout mezi vlákna koberce a vyčesat z nich starou špínu. Tím se vlákna uvolní a koberec se krásně postaví – vypadá pak jako nový.

Vodní vysavač Hyla pracuje na principu voda – samočisticí rotační separátor. Nemá žádné filtry ani sáčky, takže uklízíte pořád stejně dobře. Ať je Hyla nová nebo stará, pořád z koberce vysaje i nejmenší částice špíny.

A když uděláte nějaký flek, rovnou ho vyperete ještě za čerstva.

Prodlužte životnost svého koberce a ulehčete si práci ! Stačí stisknout tlačítko :

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte ho přátelům