Proč se na kobercích objevují sešlapané cestičky?

vodni vysavac hyla EST s elektrokartacem Ventus

V místech, kde se tvoří cestičky, dojde ke slepení vláken koberce mastnými nečistotami. Jsou to šupinky kůže, různé drobky a zbytky potravin, vlasy, zvířecí srst a podobně.

Protože klasické vysavače v lepším případě seberou velké nečistoty z povrchu, dojde k postupnému utemování a slepení vláken koberců. Proto je pak nutné koberce nechat čas od času vyprat a nečistoty vytahat nějakým vysavačem s extraktorem.

Pokud ale není koberec opravdu dobře předem vysátý nasucho, dojde při praní k tomu, že se nečistoty splaví do osnovy koberce. Výsledkem je sice čistý povrch, ale také organické bahýnko v nejdůležitější části koberce, která vlastně drží celý koberec pohromadě. Tím dochází nejen ke snížení životnosti koberce, ale také k jeho zvlnění, případně barevným změnám.

Vibrační elektrokartáč Hyla Ventus dokáže sáhnout mezi vlákna koberce a vyčesat z nich starou špínu. Tím se vlákna uvolní a koberec se krásně postaví – vypadá pak jako nový.Prodlužte životnost svého koberce a ulehčete si práci ! Stačí stisknout tlačítko :