Vadí vám chlupy ze psa nebo kočky? Vyčesávejte s hřebeny Foolee na eshopu Čistá pohodary2

Údržba a čištění koberce

Údržba a čištění koberce, aby vydržel dlouho čistý a hezký

To, jestli bude váš koberec působit dlouho hezky a luxusně, záleží hlavně na způsobu jeho údržby. Pokud je kvalitní, tak by měl vydržet minimálně 20 let. Bylo by škoda vydávat znovu a znovu peníze za nový koberec jen proto, že působí ušmudlaně a zašlapaně.

Správné čištění správným přístrojem není ani namáhavé, ani složité a při tom uchová barevnost koberce a jeho vzhled po dlouhá léta.

Jak na to. Jednoduché rady pro krásný koberec

Nejdříve zjistěte z jakého je materiálu a jaký způsob údržby koberec vyžaduje

Současné koberce jsou buďto z umělých nebo přírodních vláken. Koberce vlněné, příklad je na obrázku, se vyznačují velmi dlouhou životností a odolností. Umí i upravovat mikroklima v místnosti. Exkluzivní jsou hedvábné koberce, do předsíní a na velmi zatížené plochy se používají i koberce z kokosového vlákna nebo sisalu.

Koberce z umělého vlákna vyžadují jednodušší údržbu, ale nečekejte tak dlouhou životnost. Také lépe snášejí praní a mokré čištění. Používají se jako zátěžové v kancelářích, fit centrech nebo školách.

Většina koberců vyžaduje pouze pravidelné vysávání

Pokud budeme hovořit o běžných kobercích, ať smyčkových nebo stříhaných, nejdůležitější je odstranit prach a nečistoty z prostorů mezi vlákny.

Na to je ideální vibrační elektrokartáč, jako má vodní vysavač HYLA. Ten má vlastní elektromotor a regulaci otáček. Speciální válec se štětinami se točí a současně kmitá ze strany na stranu.Jak udržovat a čistit koberce hylou, aby byly pořád krásné a luxusní

Elektrokartáč do koberce neklepe, ale vlákna rozvibruje a vyčeše. Proto se i dlouhodobě sešlapaná vlákna krásně postaví a koberec vypadá, jako nový.

Podle zkušeností našich zákazníků někdy trvá až 2 měsíce, než dojde k obnovení původního vzhledu.

Vysávejte koberec pravidelně.

Vodní vysavač pro alergiky HYLA NST

Koberec funguje jako zásobník prachu. Tím snižuje množství polétavého prachu ve vzduchu. Pojme ho ale jen omezené množství. Je mnohem levnější ho jednou nebo dvakrát týdně důkladně vysát než se ho pokoušet dvakrát ročně prát.

Omezíte tím prášení v místnosti a rozvoj kolonií plísní nebo mikrobů v koberci. Při vysávání vodním vysavačem Hyla většinu domácího prachu rozpustíte ve vodě, zbytek do ní zapere rotační separátor a domů se vám nic nevrací.

Čím méně se koberec namáčí, tím déle vydrží.

Pokud je vyroben z přírodní vlny, často se po praní zvlní nebo natáhne. Dochází také ke smytí ochrany kobercového vlákna a koberec se mnohem více špiní. Jak na správné praní koberce se dozvíte tady.

Nikdy nenechávejte skvrny, aby se zapily do koberce.

Nejrychleji je odstraníte za čerstva. Jak vyčistíte různé druhy fleků a skvrn se dočtete ve Flekové lékárně.

Vyzkoušejte údržbu Hylou.

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte ho přátelům