Chraňte psa před vedrem. Kožich mu nestříhejte – vyčesávejte !

Šťastný středně velký pes vyčesávaný kartáčem FooLee Easee

Dlouhosrstá plemena mají dobře vyčesaný kožich jako termoizolaci. To je jeden z důvodů, proč mají psi na těle velmi málo potních žláz a ochlazují se hlavně jazykem. Jak tedy svému psovi nejvíc ulevíte od tepla ?

Která plemena nestříhat

Většinou máme největší soucit s velkými dlouhosrstými psy jako je novofundlandský pes, různí vlčáci, čau čau, border kolie nebo i kokršpaněl. Nám samotným je horko a podívejte se na ty chudáky , jak funí.

Ale ostříháním jim rozhodně k ochlazení nepomůžeme, spíš naopak. Jejich srst je přirozený izolant a slouží jim jak v zimě, tak v létě.

Vyčesávání je základ

Dlouhosrstá plemena vyčesávejte v létě každý den, jinak se chlupy slepí dohromady a srst přestane být prodyšná. Načasté vyčesání je ideální kartáč Foolee Easee, protože si u něj nastavíte jak hloubku vyčesání, tak tvrdost hřebene. Hřebeny jsou navíc zaoblené z plastového kompozitu, takže neškrábou jako kovové, ale hladce kloužou po kůži.

Pravidelným vyčesáváním také předejdete zapaření pokožky, různým ekzémům a vyrážkám. Snížíte i nebezpečí rozšíření různých parazitů. Vzpomeňte si na sebe, jak to svědí, když se někde zapaříte. A pes trpí stejně.

Prostě kožich jim udržujte načechraný a prodyšný.

Multifunkční flexibilní kartáč na vyčesávání psů Foolee Easee

Jaký kartáč ?

Kartáč si vybírejte podle psí srsti. Záleží na tom, jestli je s podsadou, hladká nebo hrubá. Čím je srst jemnější, tím je náročnější na péči. Podívejte se do eshopu Čisté pohody. Hřebeny s dlouhými kovovými zuby vám pomohou vyčesávat dlouhou srst na hřívě nebo ocasu. Tělo berte univerzálním kartáčem Folee Easee – na oboje vám stačí jedna rukojeť, jen přehodíte hřebeny. Velikost hromady srsti na podlaze není důležitá – pes se hlavně musí cítit dobře

Pro vyčesání většího množství srsti vyzkoušejte kartáč skovovým hřebenem Foolee One. S ním uděláte i trimování.

Více informací o srovnání různých typů hřebenů najdete v tomto článku.

Aby vás ruce z kartáčování nebolely

Vyčesávání pes běžné elektrický kartáč ADB Petite2

nechte pracovat stroje. Vyčesávací elektrický kartáč ADB Petite je vynikající na psy s kudrnatou nebo delší srstí. Ta se snadno smotává nebo dreduje. Labradoodle nebo pudl pak vypadá jako šmudla.

Pás s jemnými zoubky lehce vyčeše dredy a čumbrky a pejsek vypadá opravdu pěkně. A bez velké námahy, škubání nebo trhání.

Pokud se pes v něčem smradlavém vyválí

V létě někteří psi hledají ochlazení v kdečem. I v kaluži bahnité vody. Případně se naparfémují v něčem podobně odpudivém. Šampony Foolee Beauty mají přírodní složení a psa s jejich pomocí krásně vykoupete. Některé jsou speciální pro zapáchající srst, jiné pro její lehké vyčesání. Což se vám právě v létě báječně hodí, pokud chcete pejskovi opravdu ulevit a nevíte, jak začít.

Šampony pro lehké rozčesávání srsti psů Folee Beauty

Které psy stříhat

Pokud se rozhodnete stříhat sami, tak nikdy ne na holou kůži. Stříhají se například pudlové, maltézští psi, bišonci nebo boloňský pes. Před stříháním je vždy vykoupejte – šampon si vyberete zde. Pamatujte si, že když se něco zvrtne, tak holou kůži u psa pak musíte chránit opalovacím krémem

Aktivní ochrana před horkem

  • Zabezpečte psovi vždy přístup k čerstvé vodě a ke stíněným místům
  • Nechte psa, ať si vybere místo na odpočinek podle sebe
  • Na procházky choďte brzo ráno nebo pozdě večer, kdy teploty nejsou tak vysoké
  • Snažte se při procházce vyhnout rozpáleným asfaltovým chodníkům – asfalt se jim lepí na polštářky tlapek a pekelně pálí
  • Na krátkosrsté psy jako mopsl nebo boxer dejte namočený ručník pro rychlé chlazení.
  • Plavat psa klidně nechte v řece, ale dávejte pozor na proud. Jinak jezera a koupaliště občas sdílejí i lidé, kteří psy zrovna nemusí, tak na to pozor.
  • A v žádném, ale opravdu v žádném případě nenechávejte psa v autě na parkovišti, byť s pootevřeným okénkem.

Pes v autě. Užijte si krásné léto se svým věrným přítelem a bez komplikací