Línání kočky. Máte kočičí chlupy všude? Co s tím můžeme dělat.

Kočky milují vyčesávání kožíšku kartáčem foolee. Vyberete s ním podsadu a mrtvé chlupy

Máte pocit, že zrovna vaše kočka líná nejvíc ze všech koček na světě? Byt je plný poletující srsti a na oblečení nosíte víc chlupů než kočka v kožichu? Hádáte se kvůli tomu s partnery a ostatními členy rodiny ? Nejste sami. Jak na to, aby jste se nemusely zbavit svého mazla.

Co je línání

Línání je přirozená výměna srsti, se kterou musíme počítat už při pořízení kočky. Výjimkou jsou holá plemena, ty ale nemiluje každý. My ostatní se dvakrát do roka – vždy na jaře a na podzim, musíme kočce víc věnovat.

Nadměrné línání koček

Nadměrné línání je laicky řečeno, když kočka pouští víc chlupů, než ji stíhá dorůst. Jakmile začne kožíšek vaší královny moc řídnou nebo se dokonce objevují holá místa, je to příznak zásadního problému.

Buďto zdravotního, nebo psychického. Určitě jste si všimli, jak kočka pouští chlupy když zažívá velký stres. Pokud tedy situace trvá několik týdnů, je nutná návštěva u veterináře.

Jak zkrátíme dobu línání( a chlupů všude)

Bílá norská lesní kočka miluje vyčesávání kartáčem foolee easee

Jediné, co opravdu účinkuje je pravidelné vyčesávání odumřelé línající srsti. Je jedno, jestli je kočka krátkosrstý mourek nebo dlouhosrstá peršanka, chlupy mění všechny.

Jak často česat kočku

Pokud kočky žijí hlavně uvnitř, pouští chlupy průběžně celý rok. Nemají vyhraněnou línací sezónu. Většinou je stačí česat jednou týdně, aby nezapomněly, jak je to příjemné.

Když začnou línat, tak vyčesávejte každý den. Vyčesávání ne každá kočka miluje, ale za drobný pamlsek se jich dá hodně přesvědčit.

Suchý šampon na lepší rozčesávání koček při línání Foolee Beauty

Výměnu srsti urychlí suchý šampon s arnikou.

Arnika zrychluje výměnu srsti. Šampon dál obsahuje esenciální olej z cypřiše a řeřichu. Oboje podpoří růst zdravého kožíšku vaší kočičky.

Šampon je ve formě pěny, kterou jen vetřete do kožichu, případně si můžete objednat i klasický šampon stejného složení na pořádné vykoupání kočky.

Nenechte kočičí srst zacuchat nebo zplstnatět

Tím by jste kočku vystavili riziku kožních onemocnění. Kůže pod zplstnatěnou srstí nedýchá a mohou vznikat různé vyrážky, plísně nebo ekzémy. Také se v srsti drží různí kočičí paraziti.

Pro kočku jsou chuchvalce (dredíky) v srsti nepříjemné. Sama se nedokáže dredíků zbavit a může být kvůli tomu podrážděná, takže se snaha o rozčesání stává dobrodružnou.

Pak už pomůže jen úplné oholení v nějakém salónu nebo u veterináře. Taková ztráta srsti u kočky je traumatizující, tak s tím počítejte. Po oholení začněte s postupným vyčesáváním dorůstající srsti.

Jaký kartáč vám při línání nejlépe poslouží ?

Podívejte se na šetrné kartáče na časté vyčesávání od firmy FooLee. Mají plastové hřebeny se speciálním tvarem zubů a zaoblenými špičkami. Kočku s jistotou nepoškrábou ani nezraní a bude se česání užívat. A vy s ní.

Péče o srst je pro kočku stejně důležitá jako pro ženu péče o vlasy. A jejich pravidelné večerní vyčesávání jim prospívá stejně.

Šetrný kartáč na kočky Foolee Easee

Levným drátěným kartáčem, případně ocelovým hřebenem můžete kočku lehce škrábnout nebo zranit. Jak to jednou uděláte, tak vám to kočka už nikdy nezapomene a těžko ji přemluvíte na další pokus.

Přípravek proti línání koček

Na trhu je několik doplňků stravy, které se tak inzerují. Kvalitními krmivy a doplňky stravy určitě zlepšíte kvalitu srsti, ale nezastavíte její výměnu.

Má cenu při línání kočku koupat ?

Koupání koček je vhodné před výstavami nebo když kočka chytí vnější parazity. Může se také stát, že se někde umaže a není schopna si kožíšek sama umýt. Jinak si kočky umí vyčistit srst samy a koupání není nutné.

Kotě se koupe pod kohoutkem

Pokud vaše kočka vodu zbožňuje, tak línání urychlíte koupáním se šampony řady Foolee beauty s rostlinnými výtažky.

Jsou koncentrované, takže, takže ze čtvrt litru koncentrátu uděláte 2,5 litru kvalitního šamponu. Obsahují látky pro lehké vyčesání staré srsti a podpoří růst krásného nového kožichu.

Odsávané kartáče na kočky jsou špička

Výhodou je, když kočky naučíte rovnou na odsávané kartáče s rukojetí Foolee air. Milujeme vysávání a současné česání, protože takhle z kožichu odstraníte i chlupy, které by vypadly za tři dny. Tím pádem nemusíte uklízet tak často.

Navíc kočkám proud vzduchu krásně čechrá kožich a hlavně v teplých dnech stačí, když vytáhneme Hylu a už je máme všechny nastoupené. Nejdřív si užijí kočky a až pak můžeme vysát podlahu.


Všechno, co vyčešeme, pak jde přímo dovodního vysavače. A s vodou na kompost. Hubici Foolee Air připojíte na téměř jakýkoli typ vysavače – sada obsahuje univerzální spojky.

Chcete domácnost bez chlupů? Používejte Hylu.

Její výhodou je, že nesmrdí tak jako sáčkové vysavače a kočky před ní neutíkají. Navíc může být ve vedlejší místnosti a vy si ji na dálku zapínáte a vypínáte podle potřeby.

Kočka je pak v klidu, chlupy letí dlouhou hadicí prakticky neslyšně a s vodou je vylijete. Zároveň s mrtvou srstí vysáváte i živé parazity. Klíšťata, blechy, jejich vajíčka a to dřív než se vám doma rozmnoží. Podívejte se na tento článek o likvidaci blech.

Vodním vysavačem Hyla doma navíc rychle a pořádně uklidíte, protože běží jako pračka vzduchu. Tak stáhnete z bytu i jemné chloupky, které poletují vzduchem, dostávají se do skříní i do jídla.

Pokud se kočka někde neslušně zachová, tak to můžete odstranit se základním příslušenstvím a nemusíte nic objednávat.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like a sdílejte ho vašim přátelům na FB.