Když je pejsek cítit. Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale čuchat smrádek nemusíš.

Pes se šamponem proti zápachu foolee odor control a hřebenem foolee easee

Čím je náš chlupatý kamarád starší, tím víc je cítit. A jak se dnes říká, když necítíš psa, tak máš nejspíš Covid 19.

Na venkově to ještě jde, smrad venku není tak strašný a pes může být v teplé boudě. Ale v městském bytě? Když přijdete z venku, tak to je někdy síla. Nejhorší je, že pak psinou načichne všechno oblečení. Marně pak přemýšlíte, proč si od vás lidi odsedají, protože vy už ten odér prostě nevnímáte.

Jak se zbavíte psího zápachu?

Když vyloučíte zdravotní potíže, jako první psa vykartáčujte.

Když se vám vyválel v něčem hodně aromatickém, tak půjde do koupele hned, to je jasné. Ale v ostatních případech hodně pomůže psa před koupáním vyčesat. Rozčešte všechny smotky a uzlíky, po koupání to jde hůř. Ocení to pes i vy, protože navíc nemusíte likvidovat hromadu srsti z odpadu.

Vysávaný a vyčesávaný pes hubicí foolee air a kartáčem foolee one

Hlavně na jaře , když psi shazují zimní srst , mají podsadu jako deku.

Kartáče můžete zvolit sdlouhými zuby z plastového kompozitu Foolee easee, které projdou až na kůži a mají vyhazovák na vyčesanou srst. Kartáči Foolee Easee psí kožich hlavně pročešete a provzdušníte.

Oblíbené jsou také husté kovové trimovací kartáče Foolee One, které srst částečně vyřezávají a práce jde rychleji od ruky.

Oboje můžete připojit přes odsávaný nástavec k vysavači. To se vám hodí hlavně ve městě, kde se rychle zbavíte hromady chlupů. Jinak vám budou poletovat po bytě. Když nemáte dobrý vysavač jako je třeba Hyla, která si se všemi chlupy poradí, tak vás čeká hodně uklízení.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pak ho vykoupejte ve speciálním šamponu

Šampon Foolee beauty na odstranění zápachu psa

Foolee Beauty je francouzská firma, která se specializuje na bylinnou zvířecí kosmetiku.

Speciálně na odstranění psího zápachu namíchala tea tree, limetku a patentovanou aktivní složku do velmi příjemně vonícího šamponu nazvaný Odor Control – zápach pod kontrolou.

Je velmi koncentrovaný, takže způl litru uděláte 5 litrů prvotřídního šamponu. Pořídíte ho veshopu Čistá pohoda. Pejsek pak bude mít svou přirozenou vůni s nádechem borůvkového muffinu.

Co když se pes nechce koupat?

Suchý šampona na psy pro odstranění zápachu Foolee

Je spousta psů a čubiček, které do vody prostě nedostanete. Pro ně je suchý šampon stejného složení. Vymáčknete pěnu, vetřete ji do smradlavého kožíšku a vykartáčujete.

Stejný postup uplatníte když:

  • pes je nemocný a tak těžký, že ho nezvednete
  • máte jet narychlo k veterináři a psa nemůžete vykoupat. I veterinář je člověk a nemusí zrovna čuchat smradlavého psa.
  • pes smrdí jen trochu nebo jen z jednoho konce

Psí pelech dobře vysajte a vyperte

I plemena, která nelínají nebo mají jen velmi krátké chlupy, mají pachové žlázy. Těmi si parfémují vše, s čím přijdou do styku. Vymezují si tím své teritorium. A pelech je pro ně jedno z nejdůležitějších míst.

3 psi v obýváků úklid vysavač Hyla

Na údržbu psího bydlení se nejlépe hodí vodní vysavač Hyla. S příslušným nástavcem dokážete vytahat zapíchané chlupy z koberce, sedačky a pelechu. Určitě po praní nechcete rozdělávat pračku a čistit ucpaný odtok.

Hyla je multifunkční, takže pokud je pelech moc velký a nevejde se do pračky, vyperete ho Hylou. Stejně tak když vám pes něco počůrá nebo jinak zneuctí, místo perfektně vyčistíte.

Smradlavá místa výborně čistí Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky. Je to čistič a odstraňovač zápachu v jednom. Působí okamžitě. Je jemně parfémovaný. Stačí postříkat, nechat působit a pokud je ještě potřeba, přeperete místo čistou vodou.

Využijete ho i na sedací nábytek, koberec nebo sedačky v autě. Pokud je máte kožené, tak přípravek nastříkáte na hadřík, kterým páchnoucí místo dočista otřete.

Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky pořídíte naeshopu Čistá pohoda.

Proč vůbec pes páchne?

Je to šelma. A šelma si prostě značkuje své teritorium. Díky svému citlivému nosu psovi stačí značkovat jen pachem. Nemusí rvát kůru ze stromů jako medvěd.

štěně na gauči se strečovým potahem vysávaným vodním vysavačem hyla

Každý pes má velké množství různých pachových žláz. Nejdůležitější jsou tzv. apokrinní potní žlázy v srsti. Ty dávají psí srsti její typický pach. Najdete je na plecích, krku, ve slabinách a v mezinoží.

Potní žlázky na polštářcích tlapek slouží také k označení teritoria, ne ke chlazení psa. Typické hrabání po vykonání potřeby slouží ke zvýraznění pachové stopy. Říká: “já jsme tady byl a dejte si pozor!”

Kapitolou sami pro sebe jsou anální žlázy a péče o ně. Právě ony přidávají vykonávání velké potřeby grády . Když psa vyděsíte, dost často tyto žlázky vyprázdní a jejich obsah nám opravdu velice, ale velice páchne.

Pes se šamponem proti zápachu foolee odor control a hřebenem foolee easee

Takže když budete muset být se svým psím přítelem dlouho zavřeni vkaranténě, neděste ho. Koronavirem vás jistě nenakazí. Hrajte si spolu, kartáčujte ho, vykoupejte ho a užijte si čas strávený spolu. Vždyť psí život je tak krátký.

Líbí se vám článek ? Tak mu dejte like a sdílejte ho kamarádům.