Měli jsme covid. A kdo ne?

Udržení vzdálenosti při koronaviru

Podle bývalého ministra zdravotnictví prodělalo onemocnění Covid 19 už většina občanů České republiky. Naprostá většina s lehkými příznaky.

Dobrá zpráva je, že pokud proděláte Covid 19 s lehkými nebo žádnými příznaky (jste jen pozitivní při testu),tak váš organismus bojuje s koronavirem vítězně a umí tlumit jeho množení. Tím snižuje rychlost jeho šíření v populaci stejně jako očkování. Takže jsme se v říjnu zařadili mezi vás.

Když jste pozitivní na Covid 19 nebo máte jeho příznaky, tak jste jen byli ve špatný čas na špatném místě. Není to vaše vina. Na netu i v realitě je spousta idiotů, kteří z lidí s covidem dělají prašivé psy. Do té doby než ho dostanou sami. Ignorujte je, rychleji se uzdravíte.

Kdo ho neměl, je jen špatně otestovaný

Vždy jsme se při pohybu venku důsledně chránili, pracovali na posílení své imunity, ale tu máš čerte Covida!

červené krvinky v cévách koronavir

Najednou lehká nevolnost, pak horečky ke čtyřicítce a pocit jak po ráně do hlavy. Test negativní, ale tím se člověk nesmí nechat zmást.

Protože ctím heslo Vždy připraven, nasazuji stroužek česneku po ránu a čtvrtku acylpirinu. Oboje na omezení vzniku mikrochuchvalců v krvi.

Taky si několikrát denně vyplachuji nos slanou vodou. Líp se po tom dýchá. Třetí den už po horečce ani stopa, jen ležím a spím.

Naštěstí si to mohu dovolit, partnerka také vydělává. Nedokáži si představit tu katastrofu, když je někdo závislý jen na státní pomoci. Na jaře nám přišlo ošetřovné po 2 měsících řádově ve stokorunách.

Udržení vzdálenosti při koronaviru

Po týdnu další test, opět negativní, pak pro kontrolu jinde test pozitivní, opět pro kontrolu kontroly negativní. Po dalších 14 dnech telefonát z hygieny, že bychom měli mít karanténu, ale po zjištění stavu paní usoudí, že už je to jedno a tak nic.

Takže pokud mě nebude chtít test zaměstnavatel nebo stát pro volný pohyb venku zaplatit, tak mi státe polib …………….

Rekonvalescence po koronaviru

Proklamovaná ztráta chuti a čichu přišla asi pátý den

Bylo to výborné, protože jsem mohl jíst a pít cokoli. I to co bylo řádně uleželé nebo ne úplně kuchařsky povedené.

Dýchalo se mi pořád špatně, takové to pálení na plicích a zadýchávání při větší námaze. Ale na studeném vlhkém vzduchu bez potíží. Tady musím vyzvednout praní vzduchu Hylou.

Hyla testovaná čistička pro alergiky astmatiky prevence

To je vodní vysavač, který umí velmi rychle prát vzduch. Používal jsem ji dvakrát i třikrát denně na vyprání vzduchu v ložnici. Hyla vám nejen ze vzduchu stáhne ten drobný prach, který škrábe v krku. Ale hlavně vzduch zvlhčí, ionizuje a dělá to rychle. Báječně mi pomohla máta amateřídouška na kašel

Slogan že s Hylou se dobře dýchá nabývá při nákaze koronavirem úplně jiný rozměr.

Stěhovavé bolesti. Fakt nejste hypochondři 🙂

Když jsme se o průběhu onemocnění Covid 19 bavil s našimi zákazníky, bylo to jak přes kopírák. Střídavě vás bolí nohy ruce, občas ztrácíte cit v nějakém prstu a hlavně jste unavení. Bolí vás svaly a klouby, cítíte i staré úrazy nebo jizvy. Po pár dnech bolest přejde. A začne bolet něco jiného.

Pokud se chcete potrénovat v neutrálním pozorování pocitů s vědomím pomíjivosti, zkuste vipassanu. Rozhodně je lepší naučit se zvládat bolest a jiné pocity považované za negativní když je malá nebo žádná. Ve chvíli, kdy vás kroutí do paragrafu, tak jsou řeči jako mysli na něco jiného málo účinné.

Mě se chuť a čich částečně vrátily po cca 14 dnech, úplně po desetidenním půstu na vodě, kdy se mi sloupal jazyk a úplně se obnovila chuť. Čich se musí znova natrénovat. Jak na nosní trénink najdete tady.

Nejhorší je hlava. Pro vaše okolí

hlava šťastný muž Čistá pohoda

S bolestí nebo určitým nepohodlím člověk při nemoci počítá. Pro mě osobně bylo nejhorší zpomalení myšlení nebo mozkové mlhy, jak tomu říkají. Drobné výpadky paměti.

Osobně to nevadí, ale pro okolí se stáváte potencionálně nespolehliví. I termínově.

Počítejte prostě s tím , že únava se vztahuje i na hlavu a náběh v zaměstnání je pomalejší.

Co se mi při léčení z covidu opravdu osvědčilo

Nejsem doktor a tak předávám jen svou zkušenost.

  • Stroužek česneku po ránu. Kdo ho nedá syrový, dá se koupit v kapslích napráškovaný. Ale česnekovým dechem lépe udržíte sociální distanc.
  • Acylpyrin. Jak jsem se dočetl na netu, už připravují studie ohledně jeho účinků na zabránění srážení krve při covidu. Věřím že pomohl.
  • Čaj z tymiánu. Je to přírodní hubitel virů, dobře chutná a voní. Když ho už cítíte, máte vyhráno. Je levnější, když ho koupíte jako koření.
  • Praní vzduchu aúklid Hylou. Když ve vzduchu nejsou dráždivé látky, tělo mnohem rychleji regeneruje.
  • Procházky a posléze denní běh venku na čistém vzduchu. Samozřejmě se zavřenou pusou. Do skoro původní kondice jsem se dostal po dvou měsících. Ještě to není ono, ale zaplať Pán bůh za to.

Covid je pryč. Co dál?

Podle naší doktorky jsme získali imunitu bez očkování alespoň na dva roky. Podle internetu na 8 měsíců.

Medvěd pes a dítě s rouškou. Hyla chrání

Samozřejmě ve všech rizikových prostorech nosíme roušky, protože to, že proděláte covid, vás nechrání před rýmou, angínou nebo chřipkou. Nebo novou mutací koronaviru!

I když díky současným hygienickým opatřením respirační choroby téměř vymizely, jak si stěžují farmaceutické firmy..

Rozhodně nechci mít na svědomí, že někoho nakazím, i když nyní teoreticky sám onemocnět nemohu. Ale koronavirus mohou šířit očkovaní i ti, kteří Covid 19 prodělali.

Pohyb je při rehabilitaci po Covidu nejdůležitější. Nebojte se ho

Kniha Dech James Nestor
Kniha Dech James Nestor

Pokud vás několik měsíců po uzdravení trápí kašel nebo se vám špatně dýchá, jděte za svým doktorem. Postcovidový syndrom už je diagnóza a je lepší nic nezanedbat.

Když se po nemoci zadýcháváte, jste unavení, začněte pracovat na nejjednodušší věci. Naučte se znova zhluboka dýchat. Báječná je jóga. Začněte Pozdravem slunci – to je cvičení které otvírá hrudník, uvolňuje ramena a dýchací svaly.

Tělu tím dodáte potřebný kyslík. Energie začne proudit a budete se cítit lépe. Při procházce si vychutnávejte, jak proudí chladný vzduch vaším nosem a naplňuje plíce. Vědomě dýchejte.

Kniha Dech James Nestor. S ní začnete dýchat

Autor si sám prošel obdobím, kdy nemohl dýchat. Hledal alternativu k léčbě medikamenty. Dýchací techniky, které mu pomohly, sám otestoval a ve srozumitelné formě popsal. Pomáhají od celé řadu potíží od ADHD po astma. Knihu si pořídíte na eshopu zde včetně speciální prémie

Pokud chcete doktorské rady k rehabilitaci po covidu, tak docentka Kateřina Neumannová, odbornice na plicní rehabilitaci z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci společně s dalšími autory připravilabrožuru se sérii cvikůpro vyléčené pacienty. Ta jim má pomoci vrátit plíce zpět do formy.

Potřebujete vědět, jestli se nechat očkovat?

Zúčastněte se výzkumu na přítomnost paměťových protilátek v krvi na koronavirus, kterou provádí Masarykova univerzita v Brně. Pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra za 100,- Kč, ostatní to mají za 600,- Kč.

Díky tomu zjistíte, jak moc jste chránění a kdy budete potřebovat očkování. Leták k akci máte ke stažení zde:


Poděkování

Na závěr bych rád poděkoval naší vládě, že bez velkého upozornění svým moudrým rozhodováním zajistila imunitu na koronavir téměř celému práceschopnému obyvatelstvu. A bez očkování! Ne jako ti idioti z Izraele nebo jiných zemí, kteří ochranu obyvatelstva vyřešili za desetinu našich nákladů.

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte ho dál.