Přišli jste o čich během covidu? Pojďte trénovat na Pohodu

ztráta čichu při onemocnění covid

Ztráta čichu a chuti se staly téměř poznávacím znamením toho, že jste absolvovali nákazu virem SARS 19. Na proč se vědci zatím neshodli. Důležitější je otázka:” Vrátí se?”

Před Covidem byla ztráta čichu a chuti spojována spíše s vyšším věkem, trvalou rýmou a jejím léčením, nebo chorobami způsobujícími zánik neuronů.

Kdo s větší pravděpodobností přijde o čich za Covidu

Bohužel jsou to především mladí lidé smírným nebo bezpříznakovým průběhem onemocnění. Proto je ztráta čichu a chuti často překvapí až vyděsí.

Dobrá zpráva je, že to většinou není nevratný stav a čich se, alespoň částečně, vrací do 4-8 týdnů. Stačí prostě:

  1. lehce trénovat samotný čich
  2. už v průběhu onemocnění snižovat množství viru v nose a ústech
  3. být trpělivý

Trénink čichu

Vůně z Čisté pohody jsou na trénink ideální. Jsou vymyšlené na prostorovou aromaterapii při úklidu vodními vysavači. Dámy je rády přidávají do pot pouri akapou si je i na roušky pro lepší pohodu. Takže jsou univerzálně použitelné.

Eukalyptus vůně do vodního vysavače rainbow hyla vivenso

Vůně si kapejte na kousky papíru a zkoušejte je identifikovat. Lékaři doporučují 2x denně po 5 minutách.

Přidávejte si vůně do čističky vzduchu nebo vodního vysavače při úklidu a po příchodu zvenku hledejte rozdíl.

Vůně Vanilka do vodních vysavačů a osvěžovačů hyla, rainbow a vivenso 1

Když se obnovuje nervová tkáň, což chuťové a čichové buňky jsou, tak je to jeden z nejpomalejších regenerativních procesů v lidském těle. Buďte tedy na sebe hodní a trpěliví.

Nesnažte se proces urychlit extrémními papričkami nebo pálivým kořením. Tím napácháte v oblasti úst a nosu víc škody než užitku. Něco ucítíte na úplně jiném konci těla a nebude se vám to líbit.

Vyberte si vůně do své sady na trénink čichu

Každému voní něco jiného, podle toho, jaké zážitky má s jednotlivými vůněmi spojené. Vyberte si takové, které jste měli rádi už před ztrátou čichu.

Vonná esemce Citron do vodních vysavačů a osvěžovačů Hyla, Rainbow a vivenso 1
Skořice vůně do vodních vysavačů a čističů rainbow, hyla, vivenso 1

Vůně si můžete nastříkat i na různé předměty jako je kniha, vánoční stromek nebo oblíbené křeslo a pak zkoumáte, co vám tak hezky voní.

Svoji sadu vůní na trénink čichu si nejrychleji vyberte na eshopu Čistá pohoda

Jednoduchá finta na snížení množství viru v nose a ústech

Vyplachovat, vyplachovat, vyplachovat. Stačí hrneček, vlažná voda a špetka soli. S trochou cviku nepotřebujete žádné speciální konvičky.

Vlažnou vodu nalijete do menšího hrnečku, přidáte špetku soli a zamícháte prstem. Samozřejmě umytým. Vůně do roztoku na vyplachování nosu nepřidávejte!!!

Nos vyplachování koronaviru

Nakloníte se nad umývadlo. Nosní dírky potopíte do vody a lehkými pohyby zadní části jazyka – jako když pomalu mlaskáte – pomalu natáhnete vodu do nosu. Necháte vodu z nosu vytéct do umyvadla. A celý postup 2x opakujete.

Nesnažte se vodu dostat do nosu vdechnutím. To se spíše utopíte, protože nad množstvím vody v nose nemáte kontrolu. Pokud se vám slaná voda dostane do úst, tak ji vyplivnete a vykloktáte si. Takhle jednoduše si rychle snížíte množství viru v ústech a nose.

Pro zvýšení účinku někdo používá slabý roztok koloidního stříbra, který viry přímo hubí. Případně si zajeďte naKřemešník do Stříbrné studánky, kde voda s obsahem stříbra teče celoročně a zadarmo.

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte s přáteli !