Přišli jste o čich během covidu? Pojďte trénovat na Pohodu

ztráta čichu při onemocnění covid

Ztráta čichu a chuti se staly téměř poznávacím znamením toho, že jste absolvovali nákazu virem SARS 19. Na proč se vědci zatím neshodli. Důležitější je otázka:” Vrátí se?”

Před Covidem byla ztráta čichu a chuti spojována spíše s vyšším věkem, trvalou rýmou a jejím léčením, nebo chorobami způsobujícími zánik neuronů.

Kdo s větší pravděpodobností přijde o čich za Covidu

Bohužel jsou to především mladí lidé s mírným nebo bezpříznakovým průběhem onemocnění. Proto je ztráta čichu a chuti často překvapí až vyděsí.

Dobrá zpráva je, že to většinou není nevratný stav a čich se, alespoň částečně, vrací do 4 týdnů. Stačí prostě:

  1. lehce trénovat samotný čich
  2. už v průběhu onemocnění snižovat množství viru v nose a ústech
  3. být trpělivý

Trénink čichu

Vůně z Čisté pohody jsou na trénink ideální. Jsou vymyšlené na prostorovou aromaterapii při úklidu vodními vysavači. Dámy je rády přidávají do pot pouri a kapou si je i na roušky pro lepší pohodu. Takže jsou univerzálně použitelné.

eukalyptus pro trénink čichu po koronaviru

Vůně si kapejte na kousky papíru a zkoušejte je identifikovat. Lékaři doporučují 2x denně po 5 minutách.

Přidávejte si vůně do čističky vzduchu nebo vodního vysavače při úklidu a po příchodu zvenku hledejte rozdíl.

Vanilka sada vůní pro trénink čichu

Když se obnovuje nervová tkáň, což chuťové a čichové buňky jsou, tak je to jeden z nejpomalejších regenerativních procesů v lidském těle. Buďte tedy na sebe hodní a trpěliví.

Nesnažte se proces urychlit extrémními papričkami nebo pálivým kořením. Tím napácháte v oblasti úst a nosu víc škody než užitku. Něco ucítíte na úplně jiném konci těla a nebude se vám to líbit.

Vyberte si vůně do své sady na trénink čichu

Každému voní něco jiného, podle toho, jaké zážitky má s jednotlivými vůněmi spojené. Vyberte si takové, které jste měli rádi už před ztrátou čichu.

citron vůně rpo trénink čichu po koronaviru
skořice vůně pro trénink čichu po jeho ztrátě

Svoji sadu vůní na trénink čichu si nejrychleji vyberte na eshopu Čistá pohoda

Sada vůní na trénink čichu po covidu

Jednoduchá finta na snížení množství viru v nose a ústech

Vyplachovat, vyplachovat, vyplachovat. Stačí hrneček, vlažná voda a špetka soli. S trochou cviku nepotřebujete žádné speciální konvičky.

Vlažnou vodu nalijete do menšího hrnečku, přidáte špetku soli a zamícháte prstem. Samozřejmě umytým. Vůně do roztoku na vyplachování nosu nepřidávejte!!!

Nos vyplachování koronaviru

Nakloníte se nad umývadlo. Nosní dírky potopíte do vody a lehkými pohyby zadní části jazyky – jako když pomalu mlaskáte – pomalu natáhnete vodu do nosu. Necháte vodu z nosu vytéct do umyvadla. A celý postup 2x opakujete.

Nesnažte se vodu dostat do nosu vdechnutím. To se spíše utopíte, protože nad množstvím vody v nose nemáte kontrolu. Pokud se vám slaná voda dostane do úst, tak ji vyplivnete a vykloktáte si. Takhle jednoduše si rychle snížíte množství viru v ústech a nose.

Pro zvýšení účinku někdo používá slabý roztok koloidního stříbra, který viry přímo hubí. Případně si zajeďte na Křemešník do Stříbrné studánky, kde voda s obsahem stříbra teče celoročně a zadarmo.

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte s přáteli !