Jak posílit imunitu. Máte dost vitamínu D?

Opalující se tuleň si zvyšuje imunitu stejně jako úklid Hylou

Protože se často potkáváme u zájemců o HYLU s různými typy dýchacích potíží, hledáme přirozeně způsoby, jak v této oblasti pomáhat. Lékaři říkají, že jakmile se jednou stanete astmatikem nebo alergikem, je to napořád a proto je lepší prevence než bojovat o každý dech.

Vitamín D vám pomůže

Jedním ze způsobů, jak si posílit imunitu, je hlídat si hladinu vitamínu D. Nic to nestojí, a netloustne se při tom. Není nutné ho kupovat v lékárnách, protože pokud si ho vytvoříte dost přirozeným způsobem, nehrozí předávkování.

Pobytem na sluníčku posilujme imunitu

Vitamín D si tělo tvoří samo vlivem slunečního záření. Stačí se pohybovat 15 – 20 minut na sluníčku bez opalovacích krémů s vysokým krycím faktorem a tělo si vytvoří dostatečné množství. Navíc si můžete na jaře nasbírat medvědí česnek, takže dostanete do těla vitamín C a minerály.

Vitamín D v těle vzniká z látek obsažených:

  • v čerstvém nepasterizovaném mléce
  • másle
  • v tuku mořských ryb apod.

Proč má většina lidí v těle nízkou hladinu vitamínu D ?

Je to životním stylem. Většinu času trávíme uvnitř budov. I sportovní aktivity se odehrávají většinou pod střechou. HYLA v tomto případě pomůže dýchat lepší vzduch, ale sluníčko nenahradí. Pokud už jsme někde venku, natíráme se ochrannými krémy kvůli strachu ze spálení nebo rakoviny kůže.

Co získáme za cenu několika pih na nose ?

Vitamín D je důležitý pro správné fungování imunitního systému. Každá buňka v našem těle má receptory pro příjem vitamínu D.

Správná hladina tohoto vitamínu pomáhá:

  • při léčbě lupenky
  • akutních respiračních infekcích
  • chřipkách
  • astmatu
  • alergiích
  • Je prokázán jeho příznivý vliv při léčbě prakticky všech druhů rakoviny.

Nenahraditelný je vitamín D pro správnou stavbu kostí. Jeho nedostatek u dětí se projevuje křivicí a u dospělých měknutím kostí a osteomalacií.

slunce zvyšuje imunitu hyla

Třešničkou na dortu je pomoc v srdečních záležitostech – snižuje riziko srdečních choroba a zvyšuje pohyb spermií. To se v květnu, měsíci lásky , může hodit.

Výrazně snižuje kazivost zubů, takže kdo se bojíte zubaře – dejte si živý jogurt a honem na sluníčko!

Nemůžete ven ? Doma vám čistý vzduchu zajistí Hyla vypráním přes vodní filtr. Vyzkoušejte si ji hned!

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like a sdílejte ho vašim přátelům na FB.