Pratelný pelech pro psa. Vyčistěte rychle psí pelechy od chlupů a zápachu.

Pes kočka přípravek na neutralizaci zápachu pelíšků

Psi spí průměrně 12 – 14 hodin denně, některá plemena i víc. Proto je důležité, abyste se svému chlupáčovi postarali o čistý pelíšek.

Čistý pelech je důležitý nejenom ze zdravotního hlediska, ale také z hlediska celkové pachové atmosféry v bytě. Čím je pes starší, tím je víc cítit. O to víc musíte čistit jeho spací místo, ať už je to psí domeček, pelíšek, deka nebo váš vlastní gauč. V tom vám pratelný pelech pomůže.

Jak často byste měli pelech čistit

před pořízením pelechu si odpovězte následující otázky:

Pes látkový pelech čištění odstraňovačem zápachu
  • Co máte za rasu – jak moc líná a jak má mastnou srst?
  • Také je důležité jak moc chodí ven a jak se tam chová. Jestli si domů v kožichu přinese půl parku včetně louží nebo se jen lehce proběhne v pláštíku.
  • Jak je velký a starý. Z velkých psů je víc chlupů a z starší psi jsou více cítit
  • Jaký je jeho zdravotní stav?
  • Bere si do pelechu kosti a hračky na ohryzávání?

Většinou stačí pelíšek jednou týdně vysát a vystříkat přípravkem proti zápachu

Pokud máte psa s vlásky místo chlupů, tak je jedno, jaký vysavač používáte. Když ale chcete uklízet pořádně, potřebujete vodní vysavač Hyla.

Je považovaný zanejlepší vysavač na psí chlupy, protože pobere jakékoli množství psích chlupů bez toho, aby se ucpal. Nemá filtry, takže táhne pořád stejně dobře anezapáchá ani po letech. Hylou z pelíšku dostanete i tvrdé zapíchané chlupy.

Odstraňovač zápachu psího nebo kočičího pelechu PurodoraLab

Po vysátí pelíšek vždy vystříkejte Odstraňovačem zápachu pelíšků pro psy a a kočky. Funguje na principu molekulární neutralizace zápachu. Zápach mizí hned po nastříkání a nepromáčí pelech. Koupíte ho na eshopu Čistá pohoda.

Využijete ho nejen na psí pelíšky, ale také na koberce, sedačky a potahy v autě. Stačí nastříkat a nechat uschnout. Budete cítit jen slabou příjemnou vůni jalovce a hrušek. V praktickém půllitrovém balení s rozprašovačem je vždy po ruce.

Co je také důležité – je biologicky rozložitelný do 28 dní od aplikace. Nezůstávají žádné chemické pozůstatky

Kdy musíte mít pratelný psí pelech

Pokud má pes ve zvyku lehnout si mokrý rovnou do pelechu, bere si tam věci na ohryzávání, neudrží moč nebo je starší, je lepší pelech častěji prát.

Na způsob údržby pelechu se vám vyplatí myslet už při jeho výběru. Pořiďte pejskovi pratelný pelech se snímacími potahy nebo, pokud to velikost psa dovoluje, aby se vešel celý pelech do pračky.

Co udělejte před praním pelechu v pračce

Pes v spí pelechu
  • Vždy si nejdříve přečtěte pokyny výrobce.
  • Než dáte pelech do pračky, vysajte chlupy a hrubé nečistoty
  • Skvrny předeperte. Pokud pelech hodně páchne, nastříkejte ho nejdříve výše uvedeným Odstraňovačem zápachu pelíšků
  • Perte alespoň na 60 stupňů, protože psí srst je mastná a pračka se po praní ve studené vodě těžko čistí. Můžete přidat trochu sody, aby se voda změkčila a špína lépe pouštěla.
  • Pelíšek pořádně vysušte. Ideálně venku na sluníčku, má dezinfekční účinky. V sušičce jen na nejmírnější nastavení.

Máte velkého psa s velkým pelechem? Použijte sadu na praní koberců

Sada na praní koberců Hyla Nimbus

Nejoblíbenější je multifunkční Hyla s klepačem kterou nejdřív pelech vysajete nasucho.

Díky adaptéru s ní vysajete od chlupů i deky a přehozy, které chrání sedačky. Pak předeperete fleky a počůraná místa vyčistěte Enzymatickým čističem, případně odstraníte nejhorší zápach nastříkáním Odstraňovačem zápachu pelíšků na celý pelech. Nechte chvíli působit.

Při samotném praní využijete mokrou cestu Nimbus, teplou vodu a jednou víčko Čistícího prostředku na koberce ze základní výbavy. Perte povrchově – přípravek hned odsávejte. Pokud nemáte Hylu, můžete použít i jiný silný extraktor. Počítejte ale s tím, že ho budete muset před vrácením pořádně vyčistit od psího pachu.

Pelech nakonec nechte pořádně vyschnout, nejlépe na sluníčku. Díky UV složce má sluneční svit výrazné dezinfekční vlastnosti a pelech pak pěkně voní.

Aby pelech nepáchl

Když nepáchne pes, není cítit ani jeho místo na spaní. Jak na péči o starého psa se dozvíte v článku

Pes se šamponem proti zápachu foolee odor control a hřebenem foolee easee

Když je pejsek cítit. Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale čuchat smrádek nemusíš. Máte psa, který se vyválí v kdejakém hnusu ? Nebo už má požehnaný věk a prostě páchne ? Pomůže vám speciální šampon na odstranění zápachu, aby jste se oba cítili dobře.