Jasmín – vůně z ostrova tisíců bohů

Květ jasmín vůně do vysavačů

Nádherná a čistá vůně jasmínu

Už při mé první návštěvě Bali mne zaujala tato nádherná a čistá vůně. Přidávají ji tam do masážních olejů, vonných tyčinek, kvete všude kolem. Působí úžasně uvolněně, svěže a v kombinaci třeba s vůní růží přímo omamně.

Jasmín vůně do vodních vysavačů a osvěžovačů 1

Aby jste i vy mohli přenést na Bali, tak jsme nechali udělat jasmínovou vůni. Stačí přidat pár kapek do studené vody a nechat odpařovat.

Jasmín do vodních osvěžovačů, vysavačů a difusorů

Dát ji můžete ido vodního vysavače HYLApo čištění vzduchu nebo doosvěžovače vzduchu Hyla AERA .Nakapejte si ji na vonné polštářky, které rozvěsíte v šatně nebo po bytě a vůně jasmínu vás přenese na ostrov Bali.

V čem vám vonění k jasmínu pomůže ?

  • navozuje pocit radosti a štěstí
  • uvolňuje napětí
  • zbavuje neklidu a úzkosti
  • pomáhá při bolesti hlavy
  • uvolňuje menstruačních bolestí
  • zmírňuje kašel a bolest v krku

Chcete jasmín pěstovat?

Jasmín květy
Kvetoucí jasmín

Po návratu jsem pátral, jak ji nechat růst i na naší zahrádce. V Čechách se totiž jasmín říká pustorylu, který také nádherně kvete i voní, ale to není to pravé.

V českých zahradnictvích jsem si také naběhl, protože jsem sice dostal jasmín, který kvetl žlutě a byl dokonce mrazuvzdorný, ale nevoněl.

Až v jednom penzionu v Chorvatsku ho měli hned u vchodu v květináči. Hned jsem uždíbl větvičku, za což se omlouvám. K mé radosti se chytla a pravidelně kvete.

Zkušenosti z Čech

Jasmín rostlina v květináči na zahrádce

V našich podmínkách, pokud chcete, aby vám takhle kvetl a voněl, ho přes zimu prakticky nezalévám a nechám ho napůl opadat. Mám ho na chodbě, kde je chladněji a v létě ho vystrčím po zmrzlých na zahrádku na místo, kde není průvan do polostínu.

Kvete takhle prakticky celé léto. Zkusil jsem z květu dělat i čaj a je opravdu dobrý. Květy jsem dal i do oleje (rozhodně jsem je tedy netrhal před rozedněním, jak se doporučuje pro co nejintenzivnější vůni) ale také voněl velmi příjemně. Jen mi při masáži chyběla teplota Bali a výhled z lehátka do zelených rýžových polí.

Líbí se vám tento článek ? Tak mu dejte like a sdílejte ho se svými přáteli !