Nové dezinfekce jsou právě naskladněny v  obchodě Čistá pohoda . Neváhejte s objednávkou !

Jasmín – vůně z ostrova tisíců bohů

Květ jasmín vůně do vysavačů

Nádherná a čistá vůně jasmínu

Už při mé první návštěvě Bali mne zaujala tato nádherná a čistá vůně.  Přidávají ji tam do masážních olejů. vonných tyčinek, kvete všude kolem. Působí úžasně uvolněně, svěže a v kombinaci třeba s vůní růží přímo omamně.Po návratu jsem pátral, jak ji nechat růst i na naší zahrádce. V Čechách se totiž jasmín říká pustorylu, který také nádherně kvete i voní, ale to není to pravé.

V českých zahradnictvích jsem si také naběhl, protože jsem sice dostal jasmín, který kvetl žlutě a byl dokonce mrazuvzdorný a choval se jako liána, ale nevoněl. Až v jednom penzionu v Chorvatsku ho měli hned u vchodu v květináči. Hned jsem uždíbl větvičku, za což se omlouvám. K mé radosti se chytla a pravidelně kvete. Protože jsem tenkrát nevěděl. jestli to vyjde, objel jsem místní zahradnictví a přivezl si z dovolené celý keříček.

V našich podmínkách, pokud chcete, aby vám takhle kvetl a voněl, ho přes zimu prakticky nezalévám a nechám ho napůl opadat. Mám ho na chodbě, kde je chladněji a v létě ho vystrčím po zmrzlých na zahrádku na místo, kde není průvan do polostínu. Kvete takhle prakticky celé léto. Zkusil jsem z květu dělat i čaj a je opravdu dobrý. Květy jsem dal i do oleje (rozhodně jsem je tedy netrhal před rozedněním, jak se doporučuje pro co nejintenzivnější vůni) ale také voněl velmi příjemně. Jen mi při masáži chyběla teplota Bali a výhled z lehátka do zelených rýžových polí.

Pokud chcete, můžu poslat i větvičku na zakořenění, protože opravdu roste jak liána, kolem 50 cm za rok a tak, aby se vešel na své zimovací místo, vždycky ho ostříhám. Posezení v blízkosti kvetoucího jasmínu je opravdu úžasné a přál bych vám, aby jste si ho také mohli vychutnat.

Pro ty, co neradi zahradničí, jsme nechali udělat jasmínovou HYLA esenci. Stačí přidat pár kapek do studené vody a nechat odpařovat. Dát ji můžete i do vodního vysavače HYLA po čištění vzduchu nebo do osvěžovače vzduchu. Můžete ji nakapat i na vonné polštářky, které rozvěsíte v šatně nebo po bytě a vůně jasmínu vás přenese třeba na ostrov Bali.

Líbí se vám tento článek ? Tak mu dejte like a sdílejte ho se svými přáteli !