Vadí vám chlupy ze psa nebo kočky? Vyčesávejte s hřebeny Foolee na eshopu Čistá pohodary2

Máte kočičí chlupy všude ?

Kočky milují vyčesávání kožíšku kartáčem foolee. Vyberete s ním podsadu a mrtvé chlupy

Máte pocit, že zrovna vaše kočka nadměrně líná, byt je plný poletující srsti a na oblečení nosíte víc chlupů než kočka v kožichu ? Hádáte se kvůli tomu s partnery a ostatními členy rodiny ? Nejste sami. Jak na to, aby jste se musely zbavit svého mazla.

Co je línání

Línání je přirozená vlastnost, se kterou musíte počítat už při pořízení kočky. Výjimkou jsou holá plemena, ty ale nemiluje každý. My ostatní se dvakrát do roka – vždy na jaře a na podzim, musíme kočce víc věnovat.

Dá se doba línání (a chlupů všude) zkrátit ?

Kvalitními krmivy a doplňky stravy zlepšíte kvalitu srsti, ale nezastavíte její výměnu.

Línající kočka vyčesávaná kartáčem Foolee easee

Jediné, co opravdu účinkuje je pravidelné vyčesávání odumřelé línající srsti. Je jedno, jestli je kočka krátkosrstá nebo dlouhosrstá peršanka.

Přes rok je vyčesávejte tak jednou týdně, aby nezapomněli, jak je to příjemné.

Když začnou línat, tak vyčesávejte každý den. Vyčesávání ne každá kočka miluje, ale za drobný pamlsek se jich dá hodně přesvědčit.

suchý šampon pro urychlení línání kočky s arnikou

Výměnu srsti urychlí suchý šampon s arnikou.

Arnika zrychluje výměnu srsti. Šampon dál obsahuje esenciální olej z cypřiše a řeřichu. Oboje podpoří růst zdravého kožíšku vaší kočičky.

Nenechte kočičí srst zacuchat nebo zplstnatět. Tím by jste kočku vystavili riziku kožních onemocnění. Kůže pod plstí nedýchá a můžou vznikat různé vyrážky, plísně nebo ekzémy. Pro kočku je pak tato srst na těle nepříjemná a nedokáže se jí sama zbavit. Pak už pomůže jen úplné oholení v nějakém salónu nebo u veterináře. Po oholení začněte s postupným vyčesáváním dorůstající srsti.

Jaký kartáč vám při línání nejlépe poslouží ?

Podívejte se na šetrné kartáče na časté vyčesávání od firmy FooLee. Mají plastové hřebeny se speciálním tvarem zubů a zaoblenými špičkami. Kočku s jistotou nepoškrábou ani nezraní a bude se česání užívat. A vy s ní. Péče o srst je pro kočku stejně důležitá jako pro ženu péče o vlasy. A jejich pravidelné večerní vyčesávání jim prospívá stejně.

Šetrný kartáč na kočky Foolee Easee

Má cenu při línání kočku koupat ?

Koupání koček je vhodné před výstavami nebo když kočka chytí vnější parazity. Může se také stát, že se někde umaže a není schopna si kožíšek sama umýt. Jinak si kočky umí vyčistit srst samy  a koupání není nutné.

kočka se koupá se šamponem foolee beauty na rychlé vyčesávání v období línání

Pokud vaše kočka vodu zbožňuje, tak línání urychlíte koupáním se šampony řady Foolee beauty s rostlinnými výtažky.

Jsou koncentrované, takže, takže ze čtvrt litru koncentrátu uděláte 2,5 litru kvalitního šamponu. Obsahují látky pro lehké vyčesání staré srsti a podpoří růst krásného nového kožichu.

Odsávané kartáče na kočky jsou špička

Výhodou je, když kočky naučíte rovnou na odsávané kartáče Foolee air.
Všechno, co vyčešete, pak jde přímo do vodního vysavače.

Chcete domácnost bez chlupů? Používejte Hylu.

Její výhodou je, že nesmrdí tak jako sáčkové vysavače a kočky před ní neutíkají. Navíc může být ve vedlejší místnosti a vy si ji na dálku zapínáte  a vypínáte podle potřeby.

Kočka je pak v klidu, chlupy letí dlouhou hadicí prakticky neslyšně a s vodou je vylijete. Zároveň s mrtvou srstí vysáváte i živé parazity. Klíšťata, blechy, jejich vajíčka a to dřív než se vám doma rozmnoží. Podívejte se na tento článek o likvidaci blech.

Vodním vysavačem Hyla doma navíc  rychle a pořádně uklidíte, protože běží  jako pračka vzduchu. Tak stáhnete z bytu i jemné chloupky, které poletují vzduchem, dostávají se do skříní i do jídla.

Pokud se kočka někde neslušně zachová, tak to můžete odstranit se základním příslušenstvím a nemusíte nic objednávat. Tento multifunkční vysavač si můžete tady vypůjčit a vyzkoušet, není nutné ho rovnou kupovat.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like  a sdílejte ho vašim přátelům na FB.