Jak si norské kočky pořídily pořádný vysavač. Hylu

Chlupy a srst norské lesní kočky v koberci

Norské lesní kočky jsou obvykle v přírodní barvě, ale tyhle dvě jsou nádherně bílé. K nim patří ještě hezký krátkosrstý kocourek. Bohužel jejich chlupy byly po celém bytě a paní, se kterou bydlí, musela najít oboustranně vyhovující řešení. A to se povedlo.

Vyčesání je základ

Nejlepší kartáč na vyčesání norské lesní kočky
Bílá norská lesní kočka vyčesávaná kartáčem Foolee Easee

Kočky s polodlouhou srstí jako jsou mainské mývalí, norské lesní , Selkirk Rex, turecké angory, permské kočky, sibiřské kočky nebo něvské maškary dobře snášejí i každodenní vyčesávání.

Ideální jsou hřebeny s nastavitelnou délkou a měkkostí zubů. To vám umožní pročesat každý kousek kočky od uší až po ocas. Hlavně v době línání.

Kožich chrání kočky nejen před zimou, deštěm a sněhem , ale i před horkem. Pokud nevyčešete pořádně podsadu, tak se kočka může v létě pařit a mohou se objevit i různé vyrážky a ekzémy. Díky pravidelnému vyčesávání budou mít vaše kočindy stejně hezký kožíšek jako na obrázku – bez cucků, dredíků a zplstnatění.

Častějším vyčesáváním ušetříte

Kočky při olizování a péči o srst sežerou i mnoho volných chlupů z kožichu. V žaludku se jim z nich dělají smotky – trichobezoáry. Většinou se jich kočky zbaví zvracením, ale pokud jich je hodně, tak se nenatrávené dostanou do střev a mohou je ucpat. Tato nebezpečná situace může nastat hlavně v období línání.

Je úplně zbytečné pro svoji pohodlnost riskovat zdraví a život kočky, platit mastné účty veterináři a ztrácet čas v čekárnách a následnou péčí.

Do jisté míry si samozřejmě můžete pomoci správným krmivem a také trávou. Pokud vaše kočka může ven, tak si správný druh najde. Pomáhá jim s trávením a vyčištěním žaludku právě od smotků chlupů. Na odstranění tekutiny ze zvratků např. z pohovky nebo koberce můžete použít enzymatický čistič. Odstraní beze zbytku organické zbytky, které způsobují zápach.

Vyčesané chlupy můžete rovnou odsávat

norská lesní kočka a vodní vysavač hyla

Výhoda je zřejmá. Po klasickém vyčesání musíte nejen uklidit vyčesané chlupy, ale i ty jemné z podsady, které poletují všude. Jsou na podlaze, na policích, v hrnku kafe, prostě všude. Každým pohybem se víří a do vlhkého hadru je neseberete. Když pustíte vysavač, tak je jen pošlete do vzduchu.

Při tom stačí vyčesávací hřeben zacvaknout doodsávané rukojeti, kterou univerzální redukcí připojíte k vysavači. Paní si pořídila Hylu, která má ještě dvě důležité vychytávky. Delší hadice a dálkové ovládání. Vysavač tak je ve vedlejší místnosti a kočkám nevadí. Spokojené jsou kočky i paní.

Vodní vysavač a kočky

Vodní vysavač Hyla má pro majitele koček několik výhod:

Vodní vysavač Hyla je nejlepší na vysávání kočičích chlupů
Tak tímhle se tu bude vysávat? Paráda!

Dá se použít jako rychlá a intenzivní pračka vzduchu, takže se zbavíte i poletujících chlupů a organického prachu

Chlupy a jiné zbytky v sobě neskladuje. Po každém použití je s vodou vylijete, takže neplesniví a nepáchne. Vše je maximálně hygienické.

Neucpává se a uklízí pořád stejně dobře. Hyla pracuje na principu voda – rotační separátor bez filtrů a sáčků.

Když je potřeba, umí prát a čistit na mokro. Můžete dokonce současně vysávat a vytírat.

Vyčištění koberce elektrokartáčem

V tomto případě měla paní opravdu potíže s chlupy od norských lesních v koberci. Jak jsou krásně bílé, takže jejich chlupy z koberce přímo křičely. Klasický vysavač s turbokartáčem je nebyl schopen vytáhnout a navíc přes veškerou péči prostě smrděl. Paní je odstraňovala pomocí válečků a vlhkých utěrek. Stačilo několikrát přejet elektrokartáčem a koberec byl jako nový. Vibrační válec totiž dokáže sáhnout mezi vlákna koberce a uvolnit kočičí chlupy zapletené uvnitř koberce.

Vyklepání matrace

Válenda s matrací pevně spojenou s kostrou a přečalouněná – to není přesně ten druh postele, který se dobře čistí po kočkách. I v tomto případě situaci řeší vibrační elektrokartáč, který kromě chlupů z válendy dostal i šupinky staré kůže a jiné věci nastřádané za léta používání.

Většinou to trvá kolem 6 týdnů pravidelného vysávání (stačí jednou týdně), než je voda v nádobě jakž takž a matrace čistá. Odměnou je příjemné spaní, kdy kočky ani jejich opatrovatelku netrápí alergeny z roztočů a kočičí srsti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chcete mít doma také kočky a pořádek zároveň ?

Můžete na to jít jako šťastná majitelka bílých královen z tohoto článku. Nejdřív vyzkoušejte flexibilní kartáče na vyčesání a pak přidejte vyzkoušení hyly. Nebo si prostě zavolejte na bezplatnou linku 800 100 053 a vyzkoušejte si zdarma hylu rovnou doma.