Vadí vám chlupy ze psa nebo kočky? Vyčesávejte s hřebeny Foolee na eshopu Čistá pohodary2

Čištění auta po kuřákovi

Tepování autosedačky sada Nimbus Hyla

Půjčili jsme kamarádovi – kuřákovi na půl roku auto. Samozřejmě v něm kouřil. Po  vrácení smrdělo takovým způsobem, že se chtělo zvracet i opravdu otrlým  jedincům. Protože se něco podobného stává častěji, tak tady máte již vyzkoušený postup na  vyčištění auta od cigaretového kouře.

Začněte úklidem viditelného znečištění

  • Vysypte a vymyjte popelník
  • Doporučuji také prohlédnout prostory pod sedačkami – odstraňte odtud nedopalky a odpadky
  • Pokud v autě vozíte nějaké papírové věci jako mapy, katalogy aj. – zbavte se jich. Papír v sobě drží zápach kouře jako magnet.

Auto vysajte

Vysavačem důkladně odstraňte všechny nečistoty, prach a popel ze sedaček a koberečků. Vezměte i kufr a všechno čalounění v něm.

Voda po vysátí auta. Hnědá od cigaretového kouře
Voda po vysátí auta Hylou

I když je většinou oddělen od míst pro posádku, načichne stejně. Vzhledem k tomu, že jsme to dělali HYLOU, tak jsme viděli tmavě hnědou vodu v nádobě.

Na sedačky klidně použijte klepací elektrokartáč, případně ruční elektrokartáč. V základní výbavě je i štěrbinový nástavec, ten se vám bude také hodit. Nezapomeňte na stropní čalounění.

Důkladně umyjte, co se dá

Horkou vodou se saponátem umyjte plastové části. Většinou musíte opakovaně. Pěnové čističe se mi neosvědčily, byly slabé.

Stejným způsobem umyjte okna zevnitř. Nevěřili by jste, kolik dehtu se tam nalepí. Na závěrečné přemytí se hodí utěrky z mikrovlákna. Umyjte i sluneční clony.

Vyprání sedaček a čalounění v autě

Sada na praní koberců a tepování autosedaček Hyla nimbus

Závěrečná operace spočívala ve vyprání sedaček čalounění a stropu auta. Elektricky vyhřívané sedačky neperte!

Sedačky jsem vzal sadou pro mokré čištění Nimbus. Protože má vlastní pneumatické čerpadlo, byl nástřik opravdu perfektní. Rozložení vodního paprsku mi umožnilo přesné zacílení a přeprání všech míst.

Do vody jsem přidal jedno víčko HYLA šamponu na čalounění.

Praní a tepování autosedaček sadou Hyla Nimbus

Nejvíc se mi osvědčila finta současného stříkání a odsávání. Začal jsem zadními sedačkami a než jsem udělal předek auta, byla zadní část už suchá.

Tímto způsobem dobře přeperete také strop. Nezůstaly tam žádné fleky a i zahnědlá část nad řidičem se krásně vyprala. Jen dejte pozor, ať ho nepromočíte. Opět určitě vytepujte i čalounění v kufru.

Dosušení a vyvětrání

Nakonec jsem nechal auto asi 2 hodiny větrat. Vždycky je dobré vybrat si pro takovou operaci horký den nebo teplou garáž, trvalo mi to cca 3 hodiny.

V autě nezůstala po smradu z cigaret ani stopa, ale nejjednodušší je prostě tam nekouřit. Pro aktuální ceny zapůjčení sady na mokré čištění použijte tlačítko pod článkem nebo zavolejte na bezplatnou linku 800 100 053