Jednorázové roušky jsou právě naskladněny v  obchodě Čistá pohoda . Neváhejte s objednávkou !

Čištění auta po kuřákovi

Praní autosedačky a čištění autosedačky na mokro sadou Hyla Nimbus

Půjčili jsme kamarádovi – kuřákovi na půl roku auto. Samozřejmě v něm kouřil. Po  vrácení smrdělo takovým způsobem, že se chtělo zvracet i opravdu otrlým  jedincům. Protože se něco podobného asi stává častěji, sepsal jsem pro vás nyní již vyzkoušený postup na  vyčištění auta od cigaretového kouře.

1. Uklizení viditelného znečištění

Vysypte a vymyjte popelník, doporučuji i prohlédnout prostory pod sedačkami – odstraňte odtud nedopalky. Pokud v autě vozíte nějaké papírové věci jako mapy, katalogy aj. – zbavte se jich. Papír v sobě drží zápach kouře jako magnet.

nádova se špinavou vodou od nikotinu

Voda z auta po kuřákovi

Vysavačem důkladně odstraňte všechny nečistoty, prach, a popel ze sedaček a koberečků, Vezměte i kufr. I když je většinou oddělen od míst pro posádku, načichne stejně. Vzhledem k tomu, že jsme to dělali HYLOU, tak jsme viděli tmavě hnědou vodu v nádobě. Na sedačky klidně použijte klepací elektrokartáč, případně ruční elektrokartáč. V základní výbavě je i štěrbinový nástavec, ten se vám bude také hodit. Nezapomeňte na stropní čalounění.

2. Důkladné umytí

Horkou vodou se saponátem umyjte plastové části, klidně i opakovaně. Pěnové čističe se mi neosvědčily, byly slabé. Stejným způsobem umyjte i okna zevnitř. Nevěřili by jste, kolik dehtu se tam nalepí. Na závěrečné přemytí se hodí utěrky z mikrovlákna. Umyjte i sluneční clony.

3. Vyprání sedaček a čalounění v autě

Praní sedačky v autě sadou Hyla Nimbus

Praní sedačky v autě sadou Hyla Nimbus

Závěrečná operace spočívala ve vyprání sedaček čalounění a stropu auta. Sedačky jsem vzal sadou pro mokré čištění Nimbus. Protože má vlastní pneumatické čerpadlo, byl nástřik opravdu perfektní, rozložení vodního paprsku mi umožnilo přesné zacílení a přeprání všech míst. Do vody jsem přidal jedno víčko HYLA saponátu na čalounění.
Nejvíc se mi osvědčila finta současného stříkání a odsávání. Začal jsem zadními sedačkami a než jsem udělal předek auta, byla zadní část už suchá. Tímto způsobem dobře přeperete i strop – nezůstaly tam žádné fleky a i zahnědlá část nad řidičem se krásně vyprala. V tom tedy HYLA saponát nezklamal. Opět určitě vytepujte i čalounění v kufru.

4. Dosušení a vyvětrání

Nakonec jsem nechal auto asi 2 hodiny větrat. Vždycky je dobré vybrat si pro takovou operaci horký den nebo teplou garáž, trvalo mi to cca 3 hodiny. V autě nezůstala po smradu z cigaret ani stopa, ale nejjednodušší je prostě tam nekouřit. Pro aktuální ceny zapůjčení sady na mokré čištění použijte tlačítko pod článkem nebo zavolejte na bezplatnou linku 800 100 053