Jak se zbavit zápachu spáleniny v bytě. Návod krok za krokem

Spálená LED zářivka

Tak jsme málem vyhořeli. V úsporné zářivce došlo ke zkratu, roztavil se plast a spálily se přívodní dráty. Ne najednou. V bytě jsme několik dní cítili odporný dráždivý zápach – něco mezi hořícími pneumatikami a silnou nemocniční dezinfekcí na patalogii. I když jsme všichni všude hledali, nenapadlo nás zkontrolovat stropní světla. Do té doby, než všechno s hlasitým prasknutím zhaslo.

Po odstranění spálených věcí ale zápach spáleniny v bytě zůstal, takže vám předám rychlou fintu, jak se zápachu spáleniny v případě potřeby také rychle zbavíte.

První krok: odstraníte spálenou věc

Spálená led zářivka odstranění zápachu

Protože se jednalo o zahoření na elektrickém spotřebiči, nejdřív jsem ho odpojil od sítě. To samé uděláte i v případě spálení elektrické konvice, pračky nebo televize. Prostě shodíte jističe, než na spálený spotřebič sáhnete.

V případě spálené zásuvky nebo spáleného vedení musíte na opravu zavolat elektrikáře. Jinak riskujete, že po amatérské opravě bez revize při větší škodě od pojišťovny nic nedostanete.

Spálenou LED zářivku i s tlumivkou jsem vyhodil do elektroodpadu.

Druhý krok: zbavíte byt zápachu spáleniny

odstranění zápachu spáleniny světlo

Klíčem je přípravek od PuradoraLab naneutralizaci zápachu spáleniště, odpadů a topného oleje. Pracuje na molekulové bázi -prostě molekulu zápachu zneutralizuje, takže přestane páchnout. Obsahuje i mycí složku, takže černota ze zrcadla světla šla pěkně dolu.

Báječné je, že s ním odstraníte i letitý zápach spáleniny, který může být zažraný v koberci, betonu nebo dřevě. Ale čím dřív se do odstranění zápachu pustíte, tím to půjde rychleji.

Postup práce:

odstraňovač zápachu spáleniny z bytu purodora
  1. Naředil jsem si přípravek – cca 1:30.
  2. Spálené světlo jsem zevnitř i zvenčí pořádně vyčistil papírovou utěrkou namočeným v naředěném přípravku.
  3. Přípravek jsem přidal i do vody ve vodním vysavači a vysál důkladně smradlavý prach ze stěn a koberce. Vodní vysavač běží zároveň jako intenzivní pračka vzduchu, takže jsem při práci nemusel větrat.
  4. Vlhkou mikrovláknovou utěrkou namočenou v přípravku jsem otřel i nábytek a zbytek podlahy.

A bylo hotovo. Přípravek je lehce parfémovaný citrusovou vůní, která je příjemná sama o sobě. Ale hlavně – úporný zápach spáleniny zmizel.

Babské rady na zápach spáleniny

Než se ukázala pravá příčina, tak jsme vyzkoušeli všechno možné od kávových zrn po ocet. V tomto případě nic nefungovalo. Snad jen aromalampa byla schopná ten smrad přebít, ale atmosféra byla tak hustá, že způsobovala bolest hlavy. Částečně pomáhalo větrání.

Prevence

Vzal jsem tuto nehodu jako zdvižený prst a koupil hasicí přístroj a detektory kouře. Když si představím, že roztavený plast ze zářivky, kterou jsem považoval za naprosto bezpečnou, mohl kapat na koberec nebo na nějaké papíry, tak mě jímá hrůza ještě teď.

Které další zápachy odstraníte přípravkem Neutralizátor zápachu odpadů, topného oleje a spáleniště

neutralizer zápachu spáleniny purodora
  • Silný zápach spáleného jídla -maso, luštěniny apod.
  • Zápach po malém požáru
  • Zápach po naftě ve starých hausbótech, chatách a garážích
  • Zápach spáleného plastu a gumy
  • Zápach starých odpadů

Pořídíte v eshopu Čistá pohoda, přípravek je skladem.