Dýchejte čistý vzduch , když se ostatní dusí smogem

Kašlající slečna při epidemii chřipky

Můžete mít doma čistý vzduch, když je venku smogová situace ? Můžete! Pokud doma dokážete vyprat jemné prachové částice ze vzduchu vodou.

Co je smog

Smog je v podstatě velké množství polétavých pevných nebo kapalných částeček menších než setina milimetru. Odborně to je velikost polétavého prachu PM1 až PM10. Do vzduchu se uvolní přímo ze zdroje, tedy z dopravy a lokálních topenišť. Případně vznikne reakcí z oxidů síry, dusíku a těkavých organických látek (VOC)

Na tyto drobné částice se mohou navázat ještě další jedovaté látky jako benzopyren apod. Pokud je bezvětří a sucho, jako například za mrazu, tak vzrůstá koncentrace těchto jemných částic ve vzduchu.

Proč je smog nebezpečný

Protože částeček je tolik a jsou opravdu velmi malé, vdechujeme je hluboko do plic. Zde se vstřebávají do krve a jsou roznášeny po celém těle. Osoby se slabou nebo narušenou imunitou jako malé děti, alergici, astmatici, staří lidé nebo dlouhodobě nemocní pak pociťují nárůst potíží a zhoršení zdravotního stavu.

Proto pomáhá praní vzduchu vodou

Venku je vzduch neustále praný vodou ve formě deště, rosy, mlhy, sněhu. Za smogové situace je přirozený vodní filtr “vypnutý”.

Doma vypere vzduch Hyla

Prevence je lepší než léčení. Hyla stahuje ze vzduchu prach a alergeny

Čistič vzduchu a prostoru Hyla není závislý na tom, jestli venku prší nebo fouká. Stačí do nádoby nalít vodu, zmáčknout vypínač a už stahuje dráždivé látky ze vzduchu rychlostí 3000 litrů za minutu.

Nejmenší a nesmáčivé částice namočí a utopí ve vodě rychle rotující samočistící separátor. Dokáže ze vzduchu odstranit:

  • oxidy uhlíku, síry, dusíku a přízemní ozón
  • exhalace a kouř s kamen
  • zbytky čistidel a čistících prostředků ze vzduchu
  • výkaly roztočů, spory plísní a organické zbytky

Potom dýcháte čistý, lehce ionizovaný a zvlhčený vzduch, který pomáhá nemocným ke zdraví a zdravým k dobré pohodě. Venku může být smogu tolik, že není pořádně vidět, ale to se vás netýká.

Využijte speciální akci a získejte opravdu čistý vzduch !

Za smogové situace nepoužívejte vysavač s filtry

jak pracuje filtr ve vysavači

Vysavač sice zachytí velký prach, ale hlavně rozpráší do vzduchu velké množství mnohem nebezpečnějších malých částic.

Přestavte si filtr jako cedník. Čím má menší oka, tím jemnější kousky procházejí. Ve vysavači je navíc rozseká a ohřeje motor.

Stav ovzduší venku je ve smogové situaci podobný stavu vzduchu v domácnosti po použití sáčkového vysavače

Na jemné částice se naváží pozůstatky čistících prostředků, umělé vůně a k tomu se přidá venkovní smog při větrání. Vzniká jedovatý kokteil, který způsobuje nárůst dýchacích potíží , alergií a astmatu. Řešením je vodní vysavač bez filtrů, nejlépe se samočistícím separátorem.

Dýcháni pomáhá také malá Hyla AERA. Nemá sice tak vysoký průtok vzduchu jako velká, ale za to může běžet pořád. Přidejte si do ní eukalyptus a bude se vám lépe dýchat.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like a sdílejte ho vašim přátelům na FB.