Desatero alergika. Jak upravit bydlení pro alergiky a astmatiky

roztoče z matrace odstraní a vyklepe vodní vysavač se separátorem

Vyzkoušené rady nejen pro alergiky a astmatiky jsme pro vás sesbírali od našich dlouholetých zákazníků. Většina trpěla podobnými problémy jako nyní vy. Dokázali se s nimi vypořádat a jejich zkušenosti máte k dispozici.

Začněte v ložnici

Koberce a závěsy nevyhazujte

Fungují jako lapače polétavého prachu – zadrží ho v sobě a odtud je při pravidelném úklidu lehce vysajete. Potřebné nástavce jsou již v základní sadě.

V bytech s koberci udržovanýchvodním vysavačem Hyla je o 80% menší prašnost než tam, kde jsou jen hladké plochy.

Čistá matrace je základ

K čisté matraci potřebujete vodní vysavač Hyla a klepač

Při každém převlékání vyklepete matrace vibračním elektrickým kartáčem. Postupně tak zredukujete množství šupinek kůže v matraci, které jsou potravou pro roztoče.

Díky mřížce v klepači vysajete a důkladně vyklepete deky, peřiny a polštáře.

Ráno nestelte – přehoďte lůžkoviny přes pelest postele nebo židli, aby matrace i lůžkoviny vyschly. Dávejte přikrývky i polštáře často na sluníčko. Při nízké vlhkosti se roztočům nedaří.

Zhruba jednou za 3 měsíce udělejtevakuování lůžkovin

Roztoč v posteli alergen

a matrace (podrobný návod je vHYLA Klubu) . Tím zredukujete kolonie roztočů na minimum, protože roztoč má zhruba 3 – měsíční životní cyklus.

Když roztoče vystavíte na potřebnou dobu vakuu, vyhubíte je bez použití chemie v celé hmotě matrace. Bez poškození matrací nebo lůžkovin.

Pokrývku z dutých vláken nebo ovčí vlny ? Vlna je živý přírodní materiál přirozeně odolný proti alergenům. Zkuste přikrývky z Besky.

Pes ani kočka do postele bohužel při aktivní alergii nesmí. Jinak je společné spaní dětí se zvířaty vynikající prevence.

Jak na alergeny ve vzduchu

Alergeny a dráždivé látky Hyla stáhne ze vzduchu a zapere do vody. S vodou je naprosto hygienicky vylijete do odpadu. Nemají šanci vám ublížit. Alternativou je často větrat průvanem.

Po každém použití HYLY ať už v režimu čistění vzduchu nebo vysavače vylijte vodu.

Může zdát čistá, ale je v ní zachycena spousta spor plísní, choroboplodných zárodků a bakterií.Desinfekce i esence jsou vyzkoušené. Pro jistotu vyzkoušejte svoji reakci na ně v malém. Čištění vzduchu dělejte vždy až po úklidu.

Chlupaté domácí mazlíčky

Odstranění kočičích alergenů vysátím vysavačm hyla

nejdřív pořádně vyčesávejte kartáči s odsáváním. Většinu alergenů tak odstraníte.

Malá práce navíc je lepší než psychická újma, kterou sobě nebo dětem způsobíte “zmizením” milovaného člena rodiny

Naučte uklízet i děti.

Pod vaším dozorem svodním vysavačem Hyla . HYLA je v tomto ohledu dostatečně odolná i bezpečná.

Pro děti je to zábava a vidí výsledky své práce. Budují si tím zdravé životní návyky a vy si ulehčíte. Alergickou reakci na vysavač většinou vyvolává rozfouknutí produktů plísní a roztočů z filtrů a těla vysavače.

HYLA žádné filtry nemá a vnitřek nádoby je hladký. Navíc všechnu špínu pokaždé vylijete, žádnou neskladujete uvnitř.

Odstranění alergenů z domu

V pasivním domě

s rekuperací pravidelně nechte čistit filtry. V novém domě pravidelně větrejte a perte vzduch kvůli odstranění organických těkavých látek (VOC) z barev lepidel a rozpouštědel použitých při stavbě domu. Hyla je na záchyt VOC testovaná s výborným výsledkem od SIMA. Zaperte je do vody – pusťte si Hylu v režimu parní vzduchu a uvidíte.

70% znečištění si doma uděláme sami, jen 30 % prachu v domácnosti jde z venku, tak se nebojte, že si domů pouštíte něco špatného. Když už větrat, tak rychle a důkladně průvanem Hodí se i při Covidu a respiračních nemocech.

Plíseň na zdech

je velmi silný alergen. V místě výskytu plísně jde často o konstrukční vadu domu (tepelné mosty, zdroj vlhkosti ve zdi jako prasklá nebo rosící se trubka , špatně udělaná izolace apod.). Pokud se z nějakého důvodu nedá odstranit, použijte při každém vysávání do vody dezinfekci nebo tea tree esenci.

Optimalizujte vlhkost

  • Začněte používat sušičku
  • Častěji větrejte
  • Snižte teplotu v bytě. Čím vyšší teploty vzduchu, tím více vlhkosti je schopen pojmout
  • Pořiďte si digestoř s venkovním výstupem

Prevence je vždy lepší a levnější než léčit rozvinutou nemoc.

Hyla testovaná čistička pro alergiky astmatiky prevence

Při úklidu Hylou automaticky snížíte množství používaných čistících prostředků. Stačí vám čistá voda.

Omezíte při pravidelném úklidu množství alergenů ve vzduchu a podpoříte tím imunitní systém i zdravých lidí. Podívejte se na testy, jak rychle odstraníte aerosoly a jemný prach ze vzduchu.

Nestresujte se

Když máte HYLU, máte už jen polovinu starostí. Silný stres může být spouštěč alergické reakce. Najděte si každý den chvilku jen pro sebe. Nameditaci, hrníček kávy, modlitbu. Aby jste si každý den uklidili i v sobě.

Vyzkoušejte si doma Hylu a ulevte si při alergii nebo astmatu. Zasloužíte si to.

Líbí se vám tento článek ? Tak dejte like a sdílejte ho vašim přátelům na FB.