Vadí vám chlupy ze psa nebo kočky? Vyčesávejte s hřebeny Foolee na eshopu Čistá pohodary2

Proč nás psi olizují ? Zkouší, jestli už jsme k sežrání !

štěně olizuje dítě a baví to oba

Prostě nás tak milují :-). Stalo se tu určitě každému z nás. Vítáme se ze psem, dokonce cizím a najednou horký dech ve tváři a jazyk nám umyl obličej. Pro někoho vrchol slasti, pro jiného noční můra.

Je psí olíznutí bezpečné?

Ptají se často vyděšené mladé matky, když pejsek venku přátelsky olízne jejich miláčka. Ano, je. Pokud nemáte nějakou velkou ránu, kam by se mohly dostat bakterie, tak je přímo prospěšné. Na malé odřeniny , jak přísahají všichni milovníci psů, není nic lepšího.

bezpečné olíznutí od psa pokemon

Psí sliny obsahují dezinfekční a protizánětlivé látky

které přispívají k regeneraci tkáně. Navíc jde o přátelské gesto, kterým pes vyjadřuje svoji náklonnost a dokazuje přijetí dítěte do smečky.

Soužití se psem stejně jako s kočkou prospívá dětské imunitě.

Přináší mu spoustu podnětů, díky kterým se tělo dítěte naučí vyrovnávat a odolávat útokům vnějšího světa. Není bojácné a hned tak něco ho v životě neporazí.

Psi se často stávají dobrovolnými strážci dětí a dokáží za ně i položit život. Takže pokud pes pečuje něžným olíznutím o tvářičku vašeho děťátka, nemusíte utíkat s dezinfekčním ubrouskem, aby jste ji utřely.

Ve skutečnosti nás olizují proto, že ….

štěně olizuje dítě a baví to oba

Na to existuje řada teorií:

  • pes nám vyjadřuje náklonnost
  • uklidňuje sám sebe
  • dožaduje se naší pozornosti
  • ukazuje svoji podřízenost
  • žadoní o nakrmení.

Každá z teorií už vydala na několik dobře honorovaných studií. Nejdůležitější je , že nás nemohou zároveň olizovat a kousat.

Pokud vám olizování vadí, tak ho ignorujte. Prostě na něj vůbec nereagujte. Při odhánění psovi dáváte negativní pozornost, ale i to je odměna za úsilí. Když pes nedostane odměnu, kterou očekává – vaši pozornost- tak toho nechá.

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a nasdílejte ho přátelům 🙂