Vše je jinak ? Kočky chrání malé děti před astmatem !

Kočky dokáží zabránit asmatu u malých dětí

Dánská studie prokázala

na téměř 400 batolatech , že děti vyrůstající s kočkou měly mnohem menší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou zánětlivé stavy. Vědci se domnívají, že je to kvůli genetické variaci, která hraje významnou úlohu při spouštění astmatu. Ta je přítomností kočky nějakým způsobem vypnutá. Přítomnost psa na ni nemá vliv.

Každé třetí dítě zařazené dostudie mělo genetickou variaci TT. Podle odborníků to zobrazuje její rozšíření v celé populaci. Tato variace zdvojnásobuje riziko astmatu a je také zodpovědná za bronchitidu a pneumonii.

Podle vedoucího týmu

Kočku chrání děti před rozvojem astma a alergií

Jakoba Stokholma, který studii provedl v Dětském výzkumném středisku v Copenhagenu, je schopnost koček „vypnout“ aktivování astmatu spojena s bakteriemi nebo sporami, které přinesou domů na svém kožíšku.

Jak je vidět, nejde jen o geny a životní prostředí ale i o to, jak se navzájem ovlivňují. Pokud vědci dokážou vysvětlit tyto mechanismy, otvírá se možnost chránit malé děti před onemocněním.

Výsledek je jasný

Studie tak nebývale podrobně prokázala, že přítomnost kočky dokáže příznivě ovlivnit chování genů v prenatální a rané části lidského života. Navíc mají děti věrného společníka pro všechny lumpárny a chvíle odpočinku. Přečtěte si, jakodstraníte chlupy a nečistoty z kočičí srsti vysáváním Hylou.

Nový člen rodiny

Majitelka útulku v Poděbradech paní Nedbalová s jednou ze svých schovanek

na vás možná čeká v některém z mnoha kočičích útulků.

My máme ty nejlepší zkušenosti s útulkem z Poděbrad. Všechny kočky, o které se stará paní Dana Nedbalová, jsou veterinárně ošetřené, kastrované a velmi čistotné.

Nezapomínejte, kočka je magické stvoření. Vždy si vybírá vás ve chvíli, kdy ji potřebujete. Ne naopak.

Líbí se vám článek ? Dejte mi like a sdílejte ho se svými přáteli