Nové dezinfekce jsou právě naskladněny v  obchodě Čistá pohoda . Neváhejte s objednávkou !

Vše je jinak ? Kočky chrání malé děti před astmatem !

Kočky dokáží zabránit asmatu u malých dětí

Dánská studie prokázala

na téměř 400 batolatech , že děti vyrůstající s kočkou měly mnohem menší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou zánětlivé stavy. Vědci se domnívají, že je to kvůli genetické variaci, která hraje významnou úlohu při spouštění astmatu. Ta je přítomností kočky nějakým způsobem vypnutá. Přítomnost psa na ni nemá vliv.

Každé třetí dítě zařazené do studie mělo genetickou variaci TT. Podle odborníků to zobrazuje její rozšíření v celé populaci. Tato variace zdvojnásobuje riziko astmatu a je také zodpovědná za bronchitidu a pneumonii.

Podle vedoucího týmu

Jakoba Stokholma, který studii provedl v DětskémKočku chrání děti před rozvojem astma a alergií výzkumném středisku v Copenhagenu, je schopnost koček „vypnout“ aktivování astmatu spojena s bakteriemi nebo sporami, které přinesou domů na svém kožíšku. Jak je vidět, nejde jen o geny a životní prostředí ale i o to, jak se navzájem ovlivňují. Pokud vědci dokážou vysvětlit tyto mechanismy, otvírá se možnost chránit malé děti  před onemocněním.

Výsledek je jasný

Studie tak nebývale podrobně prokázala, že přítomnost kočky dokáže příznivě ovlivnit chování genů  v prenatální a rané části lidského života. Navíc mají děti věrného společníka pro všechny lumpárny a chvíle odpočinku. Přečtěte si, jak odstraníte  chlupy a nečistoty z kočičí srsti vysáváním Hylou .

Nový člen rodiny

na vás možná čeká v některém z mnoha útulků. My máme ty nejlepší zkušenosti s útulkem z Poděbrad. Všechny kočky, o které se stará paní Dana Nedbalová, jsou veterinárně ošetřené, kastrované a velmi čistotné. Nezapomínejte, kočka je magické stvoření. Vždy si vybírá vás, ne naopak.

Líbí se vám článek ? Dejte mi like a sdílejte ho se svými přáteli